21 czerwca w Przezmarku zorganizowano „Dzień Otwarty” Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy, placówek działających w strukturze Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie, udzielających wsparcia osobom z niepełnosprawnościami, zamieszkałym na terenie powiatu elbląskiego.

Zaproszeni goście oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości mieli możliwość zapoznać się z działalnością placówek, specyfiką i funkcjonowaniem ośrodków, bazą lokalową i sprzętową placówek, obejrzeć prace wykonane przez podopiecznych, wysłuchać występu wokalnego uczestników, oraz skosztować smacznych potraw przygotowanych przez uczestników specjalnie na tę okazję.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Maciej Romanowski - Starosta Elbląski, Genowefa Kwoczek – Wójt Gminy Elbląg, Barbara Bruzdewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Elbląg, Zenon Marcińczuk – radny Gminy Elbląg, sołtysi Przezmarku, Węziny i Janowa, oraz zaprzyjaźnieni dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy społecznej, oraz placówek wsparcia z terenu powiatu.

Był to ważny moment w życiu placówek, gdzie podopieczni mogli zaprezentować swoje umiejętności, talenty, zainteresowania, podzielić tym czym zajmują się na co dzień, otworzyć się na innych i potwierdzić, jak to co robią może być ważne dla nich samych, ale i społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, wspaniały odbiór, wspólną zabawę i przyjazną atmosferę.

Danuta Szpakowska, kierownik WTZ
Katarzyna Wiśniewska, kierownik ŚDS