10 czerwca zespół „Perełki” z Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku po raz szósty wziął udział w VI Iławskim Przeglądzie Chórów UTW. Przegląd odbył się w Iławie w amfiteatrze im. Louisa Armstronga przy ul. Niepodległości.

Organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Iławie wspólnie z miastem Iława. Celem Przeglądu jest popularyzacja śpiewu chóralnego wśród uczestników uniwersytetów, prezentacja repertuaru zespołów i integracja środowisk uniwersyteckich oraz propagowanie pieśni ludowych z terenu Warmii i Mazur.

W tym roku nasz zespół – dzięki wsparciu finansowemu Starosty Elbląskiego po raz pierwszy zaśpiewał z akompaniamentem, co w znaczny sposób podniosło jakość wykonywanych utworów. Śpiewanie również amatorskie, aby było na wysokim poziomie wymaga wielu regularnych ćwiczeń i zawsze nauczyciela, który obiektywnie ocenia zarówno głos, jak i wskazuje błędy techniczne i brzmieniowe.

Zespół chce podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności. Chce pokazać starość od innej strony, jako dobrego czasu dla siebie i swojego otoczenia. Aby znane polskie porzekadło „Starość nie radość” traciło na aktualności.  Przestawiać myślenie z odbioru na działanie. Uważa, że największą wartością są rzeczy wypracowane razem.

Prezes PUTW – Helena Mendelewska