Ponad 200 dzieci wzięło udział w zawodach dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się w niedzielę 4 czerwca br. na terenie zbiornika Zakrzewko I i II w Parku Ekologicznym w Pasłęku. Organizatorem był Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu a wykonawcą Koło Nr 14 w Pasłęku.

Mimo fatalnej, deszczowej pogody do godziny 9.00 zapisywały się dzieci przybyłe z różnych gmin jak: Pasłęk, Elbląg, Markusy, Rychliki, Godkowo, Wilczęta, Tolkmicko, Cedry Wielkie, Orneta, Gardeja i Legionowo. Przy zapisach każdy uczestnik otrzymywał od organizatorów batony, napoje, cukierki i inne słodycze.

Dla wszystkich uczestników, oprócz łowienia ryb przygotowane były też konkursy i różne zabawy, w których szczególnie uczestniczyły dzieci z grupy wiekowej do lat trzech. Pozostałe dzieciaki brały udział w zawodach wędkarskich w trzech grupach wiekowych tj.: Grupa I w wieku 4 – 7 lat, grupa II w wieku 8 – 12 lat, oraz III grupa 13 – 18 lat. Ze względu na padający przez cały czas deszcz zawody zostały skrócone do dwóch godzin.

Dla wszystkich, którzy kończyli wędkowanie przygotowane były gorące kiełbaski z grilla z bułką a na deser lody i wata cukrowa.

Po zakończeniu wędkowania przez wszystkie grupy dokonano podsumowania wyników i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrody te w poszczególnych grupach wręczali: Starosta Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski,  przedstawiciel MOSiR w Pasłęku Mirosław Plawgo, Prezes ZO PZW w Elblągu Tadeusz Sienkiewicz oraz Prezes Koła PZW w Pasłęku Przemysław Klarecki.

Wśród uczestników wylosowano dwa rowery górskie ufundowane przez firmę VOTUM SA. Oczywiście to wszystko nie wydarzyłoby się bez wsparcia finansowego ze strony Zarządu Powiatu w Elblągu, Urzędu Miejskiego w Pasłęku oraz wielu, wielu firm i osób prywatnych, które od wielu lat wspierają wędkarski Dzień Dziecka w naszym mieście. I w tym właśnie miejscu należą się wszystkim wielkie podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe, a także za pracę przy organizacji zawodów i całego przedsięwzięcia.

Zarząd Koła PZW w Pasłęku