preloader
Przejdź do treści.

Menu

Ponad 200 dzieci wzięło udział w zawodach dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się w niedzielę 4 czerwca br. na terenie zbiornika Zakrzewko I i II w Parku Ekologicznym w Pasłęku. Organizatorem był Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu a wykonawcą Koło Nr 14 w Pasłęku.

Mimo fatalnej, deszczowej pogody do godziny 9.00 zapisywały się dzieci przybyłe z różnych gmin jak: Pasłęk, Elbląg, Markusy, Rychliki, Godkowo, Wilczęta, Tolkmicko, Cedry Wielkie, Orneta, Gardeja i Legionowo. Przy zapisach każdy uczestnik otrzymywał od organizatorów batony, napoje, cukierki i inne słodycze. 

Dla wszystkich uczestników, oprócz łowienia ryb przygotowane były też konkursy i różne zabawy, w których szczególnie uczestniczyły dzieci z grupy wiekowej do lat trzech. Pozostałe dzieciaki brały udział w zawodach wędkarskich w trzech grupach wiekowych tj.: Grupa I w wieku 4 – 7 lat, grupa II w wieku 8 – 12 lat, oraz III grupa 13 – 18 lat. Ze względu na padający przez cały czas deszcz zawody zostały skrócone do dwóch godzin.

Dla wszystkich, którzy kończyli wędkowanie przygotowane były gorące kiełbaski z grilla z bułką a na deser lody i wata cukrowa.

Po zakończeniu wędkowania przez wszystkie grupy dokonano podsumowania wyników i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrody te w poszczególnych grupach wręczali: Starosta Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski,  przedstawiciel MOSiR w Pasłęku Mirosław Plawgo, Prezes ZO PZW w Elblągu Tadeusz Sienkiewicz oraz Prezes Koła PZW w Pasłęku Przemysław Klarecki.

Wśród uczestników wylosowano dwa rowery górskie ufundowane przez firmę VOTUM SA. Oczywiście to wszystko nie wydarzyłoby się bez wsparcia finansowego ze strony Zarządu Powiatu w Elblągu, Urzędu Miejskiego w Pasłęku oraz wielu, wielu firm i osób prywatnych, które od wielu lat wspierają wędkarski Dzień Dziecka w naszym mieście. I w tym właśnie miejscu należą się wszystkim wielkie podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe, a także za pracę przy organizacji zawodów i całego przedsięwzięcia.

 

Zarząd Koła PZW w Pasłęku

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski