Gościem Zarządu Powiatu w Elblągu była Grażyna Przasnyska, przewodnicząca Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Poinformowała Zarząd Powiatu o założeniach, warunkach uczestnictwa i regulaminie Olimpiady. Przy tej okazji Grażyna Przasnyska złożyła podziękowania Krystynie Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym za pomoc w organizacji Olimpiady i opracowanie jej logotypu.

W ubiegłym roku uczniowie Liceum Plastycznego włączyli się w działania mające na celu promowanie Olimpiady organizowanej przez Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pod kierunkiem Romy Jaruszewskiej przygotowali projekt logo, które stało się oficjalnym znakiem graficznym konkursu wykorzystywanym do publikacji i materiałów promujących wydarzenie.

W konkursie na najlepsze logo wzięło udział szesnastu uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Jurorami byli przedstawiciele samorządów uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W drodze głosowania wybrali oni pomysł Kamili Stasiorowskiej. Wyróżniona została również Joanna Lebioda. Jej projekt został wykorzystany jako logo Katedry Nauk o Rodzinie UWM.