preloader
Przejdź do treści.

Menu

Po raz ostatni 28 kwietnia zabrzmiał dzwonek szkolny dla uczniów klas IV technikum i III liceum. Tradycyjnie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów nazywana w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych „Ostatnim Dzwonkiem”.

W roku szkolnym 2016/2017 szkołę ukończyli uczniowie klas IV technikum kształcącego w zawodach: technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klas III LO z elementami kształcenia wojskowego i liceum o nachyleniu pedagogicznym.

Część oficjalną wypełniły przemówienia i podziękowania. Wicedyrektor Lidia Zawarczyńska pokierowała aktem zmian w składzie pocztu sztandarowego szkoły.  Miejsce Mateusza Rapackiego zajął Patryk Butkiewicz z klasy II liceum, a funkcję asysty sztandarowego objęła po Magdalenie Łachmańskiej - Izabela Elbruda z klasy II technikum.

Dyrektor szkoły Marian Matuszczak wręczył nagrody wyróżnionym uczniom, składał gratulacje i wszystkim życzył powodzenia na egzaminach, w dalszej edukacji i pracy zawodowej. Wręczył także uczniom liceum obronnego Certyfikaty Ukończenia Podstaw Szkolenia Wojskowego. Głos zabrali również wychowawcy klas kończących: Monika Kucińska, Aneta Wołosz, Ryszard Barszcz i Robert Chojnicki. Kierując słowa pożegnalne do swoich wychowanków, nie kryli wzruszenia: wspominali, podsumowywali, życzyli szczęścia i sukcesów...

Również przedstawiciele wszystkich klas kończących zabrali głos. Ich słowa wyrażały podziękowania i wdzięczność za lata nauki. Uczniowie dziękowali Dyrekcji za stworzenie im komfortowych i przyjaznych warunków nauki, możliwość rozwijania swoich pasji, jak również zdobycia dodatkowych kwalifikacji jeszcze podczas szkolnej nauki, zaś wychowawcom również za codzienną opiekę, wsparcie i wspólnie przeżyte chwile w szkole i poza nią.

Część nieoficjalną przygotowali uczniowie klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum agrobiznesu. Organizatorzy akademii wspominali razem z absolwentami czas spędzony w szkole, a wybitnym indywidualistom wręczone zostały dyplomy i medale w kategoriach: mistrz parkowania, kreatorki mody szkolnej, szkolny śmieszek i typowy seba. Uczniowie klasy III skierowali wiele ciepłych słów do swych starszych kolegów, życząc im: „Radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania, najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawią swoje serce, swój umysł i swoje siły, niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte i takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje”. Wszystkim absolwentom organizatorzy podarowali podkowy symbolizujące szczęście i powodzenie w życiu.

„Wędrówką życie jest człowieka”, a ostatni dzwonek w szkole stał się jednocześnie sygnałem do rozpoczęcia nowego etapu tej wędrówki. Czas opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi.

 

Joanna Kisielewska

 

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski