25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się XVII edycja Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”.

Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz Park Krajobrazowy „Wysoczyzna Elbląska” z Elbląga. Olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu przystąpiło 12 reprezentacji szkół z powiatu elbląskiego.

W rywalizacji konkursowej szkół podstawowych udział wzięło pięć reprezentacji: Szkoła Podstawowa w Zwierznie, Szkoła Podstawowa w Godkowie, Szkoła Podstawowa w Łęczu, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Bielicy.

W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startowali uczniowie z czterech gimnazjów: Gimnazjum w Stankowie, Gimnazjum w Dobrym, Gimnazjum nr 2 z Zespołu Szkół w Pasłęku, Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku oraz trzy drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujące Zespół Szkół w Pasłęku, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.

Klasyfikacja indywidualna w grupie szkół podstawowych ukształtowała się następująco:

I miejsce – Hanna Furtak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku,

II miejsce – Maja Mandryk – Szkoła Podstawowa w Godkowie,

III miejsce – Hubert Adamczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku.

W klasyfikacji drużynowej:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku,

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Godkowie,

III miejsce –Szkoła Podstawowa w Zwierznie.

W kategorii indywidualnej gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Maciej Hulanicki – Zespół Szkół w Pasłęku,

II miejsce – Mateusz Krasiński – Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku,

III miejsce – Julia Szpotańska – Zespół Szkół w Pasłęku.

Nagrody zespołowe otrzymało:

- I miejsce – Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym,

- II miejsce – Zespół Szkół w Pasłęku,

- III miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia za wykonanie najciekawszych modeli obiektów zabytkowych z terenu powiatu elbląskiego. Nagrody książkowe ufundował Park Krajobrazowy Wysoczyzna Elbląska oraz Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wyróżnienia otrzymała: Szkoła Podstawowa w Godkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku, Szkoła Podstawowa w Zwierznie oraz Gimnazjum w Stankowie, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku i Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach ufundowało Starostwo Powiatowe w Elblągu.