Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych, dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom gimnazjalistów i prezentujemy ofertę kształcenia w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

4 kwietnia ekipa uczniów naszej szkoły wyruszyła na coroczną Giełdę Szkół do Morąga. Ponad 120 gimnazjalistów odwiedzało stoiska wielu szkół z regionu o bardzo zróżnicowanych profilach. Jednakże trzeba wspomnieć, że atutem naszej szkoły jest szeroka oferta edukacyjna od liceum poprzez technika po szkoły branżowe I stopnia. Staramy się też rozszerzać ofertę kształcenia zawodowego, czego dowodem jest kontynuacja unikatowego w województwie technika przetwórstwa mleczarskiego oraz propozycja utworzenia nowego zawodu – stolarz.

Odwiedzający stoisko pytali o zalety wybranego kierunku, organizację kształcenia praktycznego, możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji czy koszty zakwaterowania w internacie. Nasi uczniowie chętnie opowiadali młodszym kolegom o zaletach kształcenia się na poszczególnych kierunkach. Odpowiadali na pytania gimnazjalistów i wyjaśniali, na czym polega specyfika danego kierunku kształcenia oraz jak szkoła uatrakcyjnia naukę w danym oddziale.

Aż trzy uczennice „ekipy promocyjnej” pochodzą właśnie z gimnazjum w Morągu, co jest dowodem na to, że warto prezentować naszą ofertę w okolicznych miejscowościach, by dać uczniom szansę kształcenia się na atrakcyjnych kierunkach i w poszukiwanych na rynku pracy zawodach. Gimnazjaliści mogli obejrzeć tegoroczny spot promujący naszą szkołę, zdjęcia z warsztatów i życia szkoły oraz otrzymali ulotki.

Dziękuję za pomoc i wielkie zaangażowanie Anicie Smotryckiej z klasy IV technikum oraz moim wychowankom z klasy I liceum: Oliwii, Roksanie, Oli oraz Arkowi i Dominikowi.

Anna Turowska