preloader
Przejdź do treści.

Menu

Każdego roku gimnazjaliści stają przed trudnym wyborem nowej szkoły. Choć często wybierają zgodnie ze swoimi marzeniami, mają wiele wątpliwości czy dokonują słusznego wyboru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, przedstawiciele Zespołu Szkół w Pasłęku zaprezentowali na Dniach Otwartych, które odbyły się 21 marca 2017 r., ofertę edukacyjną naszej szkoły, która obejmuje: Liceum Ogólnokształcące o nachyleniach politechnicznym, dziennikarsko-lingwistycznym, przyrodniczo-medycznym oraz mundurowo-sportowym (bezpieczeństwo publiczne); Technikum Hotelarskie, Logistyczne oraz Organizacji Reklamy; Szkoła Branżowa I Stopnia (np. kucharz, cukiernik, murarz/tynkarz, sprzedawca, mechanik, fryzjer, stolarz i wiele innych); Liceum dla Dorosłych.

 

W związku ze zbliżającym się czasem podejmowania decyzji Zespół Szkół w Pasłęku odwiedzili gimnazjaliści z pasłęckich szkół, Gimnazjum w Dobrym oraz w Wilczętach. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli i uczniów ZS w Pasłęku.

 

Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się zajęcia bezpieczeństwa publicznego, gdzie uczniowie wzięli udział warsztatach z techniki kryminalistycznej i zabezpieczania śladów przestępstw, pokazie broni będącej na wyposażeniu polskiej policji, samoobrony oraz w pokazie judo. Uczniowie tego kierunku we wrześniu uczestniczyli w integracyjnym obozie sportowym Rekrut 2016.  Absolwenci bezpieczeństwa publicznego studiują obecnie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, na kierunkach bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego i co najważniejsze to w naszej szkole zdobyli wiedzę i umiejętności, które obecnie doskonalą.

 

Porównywalną popularnością cieszył się kierunek przyrodniczo-medyczny, a zwłaszcza doświadczenia z chemii w laboratorium, gdzie uczniowie samodzielnie przeprowadzają doświadczenia. Dzięki temu decydują się na studia m.in. na kierunkach medycznych, farmacji, kosmetologii i medycynie laboratoryjnej.

 

Gimnazjaliści uczestniczyli także w warsztatach matematyczno-fizycznych (kierunek politechniczny), podczas których uczniowie rozwiązywali zadania w świetnie wyposażonej sali komputerowej, gdzie już od bieżącego roku odbywa się turniej gier komputerowych organizowany przez ZS Gaming Arena, cieszący się niesamowitą popularnością wśród młodzieży. W drugiej części zajęć uczestniczyli w doświadczeniach w pracowni fizycznej, które pokazują, że przedmiot przez wielu uważany za jeden z najtrudniejszych, taki nie jest, czego dowodem są osiągnięcia uczniów na konkursie wojewódzkim.

 

Równolegle odbywały się zajęcia humanistyczno-lingwistyczne. Uczniowie rozwiązywali zagadki muzyczne, gry językowe, zadania ze znajomości filmu, edukacji medialnej oraz współczesnej sceny politycznej. Podkreślić należy, że młodzież ma do wyboru naukę aż czterech języków obcych: angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz rosyjskiego, a w ramach kierunku uczniowie uczestniczą w rozprawach Sądu Okręgowego w Elblągu, warsztatach w Instytucie Pamięci Narodowej, Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni i wielu innych.

 

Promowane były także kierunki techniczne: technik hotelarstwa, logistyk i organizacji reklamy - nowy, przyszłościowy zawód. Uczniowie Technikum odbywają praktyki odpowiednio do wybranego profilu kształcenia, m.in. w Hotelu Hilton Gdańsk, Hotelu Elbląg, Hotelu Młyn, Kram S.A i innych. Uczniowie biorą udział w konkursach, w których nagrodami są weekendowe pobyty w Hotelu Hilton w Gdańsku i indeksy na wybrane kierunki studiów (logistyk).

 

Oprócz tak oczywistych profitów, najważniejszy jest jednak fakt, że prawie wszyscy uczniowie zdali egzaminy zawodowe, co dało naszej szkole bardzo wysoką pozycję w rankingu szkół. Uczniowie, którzy chcą ukończyć szkołę i zdobyć zawód oraz odnieść sukces na egzaminach zawodowych (100% zdawalności), uczestniczyli w warsztatach przygotowanych dla szkoły zawodowej w wybranym, wymarzonym kierunku.

 

Nasza szkoła udziela również pomocy w znalezieniu miejsca praktyk, jak również kontynuowania nauki na miejscu w Liceum dla Dorosłych. Szkoła jest gospodarzem imprez ogólnopolskich i lokalnych, takich jak Maraton Amnesty International, Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej, czy ZS Gaming Arena, a od już od dwóch lat mieści się tu także sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Katarzyna Panimasz

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski