preloader
Przejdź do treści.

Menu

Już po raz dziewiętnasty z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet honorowane były wyjątkowe kobiety z Warmii i Mazur. Uroczystość odbyła się 7 marca w Hotelu Park w Olsztynie. 

Głównym tytułem Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2017 została wyróżniona Teresa Kocbach - dyrektor Hospicjum w Olsztynie, Prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”.

Zaszczytne wyróżnienie i miejsce w Złotej 10 Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur zajęła przedstawicielka Powiatu Elbląskiego - Halina Cieśla, wspierana na uroczystości osobiście przez Starostę Elbląskiego Macieja Romanowskiego, który w mieniu władz samorządowych powiatu elbląskiego przekazał Pani Halinie podziękowania za działalność społeczną oraz życzenia dalszej pomyślności.

Halina Cieśla z zamiłowania jest animatorem społecznym, od 15 lat mieszka w Aniołowie. Inicjatorka powstania i prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo”, które działa od 2004 roku i ma na celu poprawę poziomu życia poprzez aktywizację społeczno-ekonomiczną mieszkańców. Dzięki m.in. efektywnemu i sukcesywnemu pozyskiwaniu środków finansowych, poszukuje sposobów pobudzania mieszkańców Aniołowa do działania.  Współpracuje z wieloma podmiotami w kraju i za granicą. Jest współautorką i inicjatorką porozumienia międzyregionalnego Aniołowo – Saint Thelo (Francja). Partnerstwo rozszerza systematycznie zakres o nowe miejscowości zarówno na Warmii i Mazurach jak i w Bretanii. Pomysłodawczyni pierwszej w województwie wioski tematycznej, której symbolem są anioły. Dzięki staraniom Pani Haliny każdy dom ma anioła z numerem swojej posesji. Jest głównym organizatorem plenerów rzeźbiarskich oraz Zlotów Miłośników Aniołów - wydarzenia kulturalno-promocyjnego od trzynastu lat wpisanego w kalendarz imprez regionu. Organizuje zajęcia świetlicowe w świetlicy dla dzieci „Pod Dobrym Aniołem”,  pozyskuje środki na rozwijanie pasji i talentów młodych osób. Wspiera działania miejscowego teatru ognia „Angels in the fire”. Była inicjatorem powstania Lokalnego Funduszu Stypendialnego,  który wspomaga edukację zaangażowanych społecznie studentów. Dzięki swojemu zaangażowaniu Halina Cieśla została uhonorowana wieloma wyróżnieniami. Rezultaty ciężkiej pracy na rzecz społeczności lokalnej w pełni świadczą o tym iż Halina Cieśla jest kobietą sukcesu na miarę XXI wieku.

Podczas Gali wręczone były również dwie nagrody specjalne.

Tytuł Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur za osiągnięcia ponadregionalne otrzymała Katarzyna Dąbrowska, aktorka i piosenkarka urodzona w Nowym Mieście Lubawskim, mieszkała i wychowała się w Nidzicy. Znana jest szerokiej publiczności z roli Wiktorii Consolidy w serialu „Na dobre i na złe”.

Nagrodę dla mężczyzny, statuetkę Dużą Buźkę od pań, otrzymał w tym roku prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, twórca Kliniki Budzik dla dorosłych w Olsztynie.

Uroczystość uświetnił pokaz mody, gdzie swoje kolekcje zaprezentowali młodzi projektanci z Warszawy, Katowic i Olsztyna oraz firma Dankoff. Zaśpiewał Paweł Adamajtis, półfinalista programu telewizji TVN „Mam Talent” ubiegłorocznej 9. edycji.

Gratulujemy Pani Halinie i życzymy dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów w działalności społecznej na rzecz swojej miejscowości, powiatu elbląskiego oraz determinacji w realizacji porozumień partnerskich w kraju i za granicą.

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski