Pragniemy zaprosić uczniów i nauczycieli ze szkoł podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu elbląskiego do udziału w szóstej edycji projektu edukacyjnego "Czas na zdrowie", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

Projekt Fundacji BOŚ „Czas na zdrowie”  to przede wszystkim:

- upowszechnianie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu zycia,

- wspaniala przygoda, w której udział wezmą zarówno uczniowie z nauczycielami, ale również rodzice i mieszkańcy powiatu elbląskiego,

- wiele wartościowych nagród o łącznej wartości 30 000 złotych - dla nauczycieli, dzieci oraz szkół z nagrodą "główną" dla wszystkich osób, które zaangażują się w ten projekt, jaką jest możliwość zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny.

Dzięki projektowi nauczyiele będą mieli szansę podniesienia swoich kwalifikacji w zakresie edukacji związanej ze zdrowym i ekologicznym stylem życia. Wszystkie szkoły, które zgłoszą się do konkursu otrzymają materiały edukacyjne w postaci filmów do wyświetlania podczas Festynów Zdrowia. Zrealizowane działania mają być pomocą w tworzeniu w szkole środowiska sprzyjającego zdrowemu i ekologicznemu żywieniu.

Zadaniem uczestników konkursu będzie:

- zgłębienie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz rolnictwa ekologicznego oraz wypromowanie jej na forum szkoły,

- zorganizowanie Festynu Zdrowia, czyli imprezy promującej w sposób praktyczny tematykę zdrowia i zdrowego stylu życia,

- udokumentowanie i podsumowanie przeprowadzonych dzialań.

Jak się zapisać?

- Na stronie czasnazdrowie.fundacjabos.pl znajduje się formularz rejestracyjny, który nauczyciel musi wypełnić i przesłać do 17 kwietnia 2017r.,

- W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu, Aleksandrą Koper, nr telefonu: 515 114 603, e-mail: czasnazdrowie@fundacjabos.pl

- Więcej informacji można znaleźć na stronie: czasnazdrowie.fundacjabos.pl