14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, jest to jedno z kilku świąt mających na celu uświadomienie, jakie trudności napotykają ludzie starsi we współczesnym świecie. Naszym celem było uwrażliwienie młodzieży na problemy seniorów. Z tej okazji w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się spotkanie młodzieży ze słuchaczami Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość przygotowała klasa II c LO z wychowawcą Magdaleną Bała, a jej tematem przewodnim było 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Po serdecznym powitaniu przybyłych gości rozpoczęła się pierwsza część spotkania, w której to młodzież przedstawiła program artystyczny, w zabawny sposób prezentujący uroki dojrzałego wieku. W inscenizacji wykorzystano wiersz Wisławy Szymborskiej "Oda do starości" oraz fragment nagrania "Co dzieci myślą o starości".

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, uczniowie zadbali o pyszny poczęstunek i odpowiedni wystrój auli, która tego dnia została zamieniona w przytulną herbaciarnię. Następnie zaproszeni goście wysłuchali wspomnień seniorów z czasów szkolnych, jak wyglądała nauka w szkole, które zajęcia i którzy nauczyciele do dzisiaj pozostają w pamięci.

Wicedyrektor Zespołu Szkół Elżbieta Wasiuk oraz wiceprezes Zarządu PUTW Karolina Majcher podsumowując spotkanie, zwróciły uwagę na jego wartość społeczno-edukacyjną oraz na szybkość dokonujących się zmian w naszym otoczeniu. W dobrym towarzystwie, wśród przyjaciół, przy wspólnym stole chwile szybko mijają, ale już dzisiaj padły kolejne zaproszenia na nowe spotkania, a pierwsze już 9 grudnia przy okazji Maratonu Amnesty International.