We wrześniu Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zapoczątkowało cykl spotkań z absolwentami. Tym razem szkołę odwiedziła Natalia Magalska, studentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

7 listopada Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym przyjęło specjalnego gościa, Natalię Magalską, maturzystkę z 2014 roku. Była uczennica odwiedziła szkołę w ramach nowej tradycji spotkań z absolwentami. To już drugie wydarzenie tego typu, gromadzące na sali malarstwa uczniów wszystkich klas oraz grono pedagogiczne.

Natalia, studentka trzeciego roku Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, przedstawiła widowni prezentację mającą na celu przybliżenie systemu pracy uczelni. Zaprezentowała również prace wykonane przez nią w poszczególnych semestrach i scharakteryzowała każdego z wykładowców, zaznaczając cechy ich pracowni. Duża ilość zdjęć, ciekawe uwagi wielokrotnej stypendystki oraz miła atmosfera przez nią utrzymana uczyniły spotkanie wyjątkowo interesującym i wartościowym.

Natalia udzieliła również wywiadu dla szkolnego zespołu dziennikarskiego, w którym opowiedziała o swoich sukcesach, wyborach oraz przekazała młodszym kolegom rady, które maja poprowadzić ich do sukcesu. Już wkrótce materiał będzie dostępny na stronie internetowej Licem Plastycznego.

Natalii Magalskiej dziękujemy za miłą rozmowę, jednocześnie wyczekujemy prezentacji kolejnego zdolnego absolwenta.

Julia Olenkiewicz, uczennica III klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym