W nowym roku szkolnym Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Pasłęku z pasją i jeszcze większym zaangażowaniem rozpoczęło swoją działalność. Przybyło wielu nowych wolontariuszy, którzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, uczestniczą w różnych formach pomocy, tworząc pięć sekcji wolontariatu.

Tak jak w poprzednich latach, uczniowie pomagają w schronisku Psi Raj, organizują zbiórki karmy i pieniędzy dla bezdomnych zwierząt oraz opiekują się osobami starszymi w pasłęckim szpitalu, dotrzymując im towarzystwa i wspierając obecnością w trudnych chwilach. Dzięki temu, że jest tak wielu chętnych do pomocy, zebraliśmy grupę młodzieży, która raz w tygodniu organizuje gry i zabawy dla dzieci w bibliotece publicznej pod hasłem "Jesienne popołudnia", a także grupę wolontariuszy, którzy systematycznie odwiedzają dzieci w przedszkolu i próbują je zachęcić do czytania. W tym roku szkolnym udało się także nawiązać współpracę z Domem Dziecka w Marwicy, gdzie w każdą środę odbywają się spotkania naszych uczniów z podopiecznymi domu dziecka, a celem tych spotkań jest głównie pomoc w nauce i wspólne spędzanie czasu.

Brawo dla wszystkich zaangażowanych. Wy najlepiej wiecie, co w życiu liczy się najbardziej.