Zgodnie z uchwałą Nr XIV/49/2016 Rady Powiatu w Elblągu z dnia 3 czerwca 2016 r. w sprawie ustanowienia dorocznej nagrody Starosty Elbląskiego w dziedzinie wolontariatu o nazwie „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” radni Powiatu Elbląskiego, związki wyznaniowe i kościoły, Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu mogą składać w terminie do 15 listopada br. wnioski o przyznanie takiej nagrody jeszcze w 2016 r.

Wnioski można składać w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Elblągu lub wysłać pocztą na adres: 82-300 Elbląg, ul. Saperów 14A, z dopiskiem „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego”.

Nagroda może być przyznana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wolontariatu, a szczególnie za działalność charytatywną na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, ubogich, pokrzywdzonych, a także na rzecz bezdomnych i cierpiących zwierząt.

Nagrodę może otrzymać osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka nieposiadającej osobowości prawnej mająca szczególne osiągnięcia w pracy wolontariackiej.

Regulamin przyznawania nagród i wzór wniosku można pobrać ze strony internetowej powiatu TUTAJ.