Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Liceum Plastycznym to już tradycja. Ten rok nie był wyjątkiem. 14 października uczniowie i nauczyciele spotkali się, aby wspólnie celebrować święto, potocznie zwane Dniem Nauczyciela. Był to czas na podziękowania, refleksje oraz podsumowania. W tym dniu szkoła gościła w swoich murach wyjątkowego gościa – wicestarostę Zbigniewa Lichuszewskiego, który odwiedził liceum ze szczególną misją wręczenia Nagrody Starosty Elbląskiego dla dyrektor Krystyny Brinkiewicz oraz Kingi Kosacz-Drozdek.

W sposób szczególny na uroczystości powitani zostali uczniowie klas pierwszych. I choć mają już za sobą kilka tygodni spędzonych w Liceum Plastycznym – nawiązali pierwsze przyjaźnie, odnieśli pierwsze sukcesy, otrzymali pierwsze szóstki – to jednak dopiero w piątek stali się pełnoprawnymi uczniami. Oficjalnie ślubowali godnie reprezentować szkołę i rzetelnie wywiązywać się z powierzonych im obowiązków. Dzień zakończył się otrzęsinami, podczas których pierwszoklasiści zostali przyjęci przez swoich starszych kolegów do społeczności szkolnej.

Program przygotowali: Samorząd Uczniowski Liceum Plastycznego oraz klasa II pod kierunkiem Pauliny Łuczak, za co serdecznie dziękujemy.

Anna Bazylczyk, Licem Plastyczne