19 października 2016 r. w Państwowej Straży Pożarnej odbyło się szkolenie uczniów I klasy LO o nachyleniu obronnym (klasy mundurowej) z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Celem spotkania było zapoznanie się z zadaniami, rolą i warunkami służby w straży pożarnej.

Uczniowie odbyli programowe szkolenie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Pasłęku. Tam zostali zapoznani z zadaniami JRG, która podlega organizacyjnie pod PSP w Elblągu, skąd otrzymuje zadania do wykonania. Najważniejsze z nich to: gaszenie pożarów, likwidacja skutków zdarzeń drogowych czy zapobieganie klęskom żywiołowym.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Pasłęku dysponuje dwoma doskonale wyposażonymi wozami bojowymi oraz samochodem technicznym do wypadków drogowych, a każdy strażak jest bardzo dobrze wyszkolony. Uczniowie, wykonując ćwiczenia praktyczne pod czujnym okiem profesjonalistów, poznawali tajniki codziennej służby w straży pożarnej.

mjr Bolesław Czechowski