11 września br. podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Elblągu zostały przekazane serdeczne gratulacje Iwonie Chełchowskiej, prezes zarządu Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Pasłęku, oraz Piotrowi Walczakowi, kierownikowi Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Szpitala, z okazji zdobycia Certyfikatu „Dobra Praktyka Fizjoterapeutyczna”.

W województwie warmińsko-mazurskim, do tej pory certyfikat „Dobra Praktyka Fizjoterapeutyczna” uzyskały jedynie trzy placówki, w tym Zakład Rehabilitacji Leczniczej w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku.

Certyfikacja jednostek świadczących usługi fizjoterapeutyczne odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Placówek i Osób świadczących usługi fizjoterapeutyczne pod nazwą: „Dobra praktyka fizjoterapeutyczna”. Program ten został uchwalony przez Zarząd Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska w styczniu 2014 roku. Głównym celem programu jest dostarczenie pacjentom sprawdzonej i rzetelnej informacji na temat działających w naszym kraju jednostek świadczących usługi fizjoterapeutyczne oraz stałe podnoszenie poziomu i standardów postępowania w polskiej fizjoterapii. Aby wziąć udział w programie i uzyskać certyfikat należy spełnić wymagania określone w „Regulaminie Certyfikacji”.

Uzyskanie certyfikatu stanowi potwierdzenie, że usługi fizjoterapeutyczne świadczone w pasłęckiej placówce są na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie oraz jest dowodem na to, że Szpital Powiatowy w Pasłęku podejmuje konsekwentne działania zmierzające do podnoszenia poziomu i standardów oferowanych usług medycznych.

Serdecznie gratulujemy!