preloader
Przejdź do treści.

Menu

Mimo, że Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaczyna ledwie 9. rok działalności jesteśmy placówką dobrze znaną i wyróżniającą się pośród podobnych szkół w Polsce. Od początku z powodzeniem uczestniczymy w wielu prestiżowych przedsięwzięciach, przeglądach, konkursach, akcjach ulicznych, wymianach międzynarodowych pod patronatem Unii Europejskiej, zapraszamy wybitnych artystów polskich i zagranicznych, których angażujemy w gościnne zajęcia i warsztaty, rozpisujemy własne konkursy plastyczne o zasięgu ogólnopolskim wyznaczając sobie coraz bardziej poczesne miejsce na mapie kulturalnej kraju i Europy.

Ostatnim spektakularnym sukcesem szkoły był znakomity wynik w Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Nałęczowie. Jako szkoła Gronowo Górne zajęło III miejsce. Biorąc pod uwagę punkty, wynik był lepszy nawet niż w 2014 roku na 9. Przeglądzie w Łomży, kiedy to Gronowo zajęło miejsce I. Z trojga zwycięzców wewnątrzszkolnego etapu konkursu, wyznaczonych do Przeglądu Makroregionalnego w Nałęczowie, dwie uczennice osiągnęły wynik na tyle dobry, że znalazły się w czołowej trzydziestce kraju i zostały wytypowane na finałowy Ogólnopolski Przegląd w Dłużewie skąd wróciły z Indeksami Akademii Sztuk Pięknych. To wielki sukces. Przed nimi czwarta klasa, dyplom i matura ale droga na dowolnie wybrane uczelnie już otwarta.

W Galerii Nobilis - Centrum Spotkań Europejskich prezentujemy wybrane prace owej wyróżniającej się trójki:

Magdalena Sadowa – na przeglądzie reprezentowała malarstwo, ale jest uzdolniona wszechstronnie. Znakomicie rysuje i rzeźbi, robi świetne grafiki. Jej prace charakteryzuje inteligencja i swoisty puryzm.

Wiktoria Kieniksman – na przeglądzie rzeźbiła i prawdopodobnie tę dziedzinę wybierze na studiach. Jej rysunek jest wyrazisty i, jeśli istnieje takie kryterium, rzeźbiarski właśnie, z dobrze określonym światłocieniem, trójwymiarowy. Ma także interesujące malarstwo.

Grzegorz Kozłowski – niezwykle pracowity rysownik, malarz i grafik. Jest całkowicie pochłonięty pasją twórczą, co w tym wieku nieczęsto się zdarza. Rysuje nieustannie w każdej możliwej chwili i w każdym miejscu. Jego rysunki przywodzą na myśl prace Rembrandta, Van Gogha czy Durera.

W Galerii Nobilis młodzi artyści prezentują swoje aktualne prace. Uroczysty wernisaż we wtorek 4 października 2016r. o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Zbigniew Chrostek, LP GG

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski