preloader
Przejdź do treści.

Menu

Podczas Dożynek Powiatowych w Godkowie 24 września zostały wręczone nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej za rok 2016. W tym roku Zarząd Powiatu w Elblągu przyznał 9 nagród indywidualnych. Elbląski Szkolny Związek Sportowy dokonał również podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu elbląskiego za rok szkolny 2015/2016.

Sylwetki laureatów nagrody Starosty Elbląskiego

za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

w roku 2016

Patrycja Adamczyk – lekkoatletka z Klubu Sportowego „Polonia” w Pasłęku. Mimo młodego wieku odnosi wiele sportowych sukcesów: I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi (2016 r.) i rekord Polski juniorek młodszych, 16. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Cali (Kolumbia – 2016 r.) z rekordem Polski juniorek młodszych, 10. miejsce w siedmioboju na Mistrzostwach Europy U18 w Tbilisi (Gruzja – 2016 r.), I miejsce w pięcioboju na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale (2016 r.).

Sławomir Borysewicz – animator sportu w Pasłęku, trener i organizator imprez sportowych. Bardzo zaangażowany w pracę z młodzieżą, prowadzeni przez niego zawodnicy osiągają liczne sukcesy sportowe na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Pełni wiele funkcji społecznie, w tym wiceprezesa Grupy Rowerowej Mustang Team Pasłęk.

Dariusz Czarnecki – od wielu lat działacz społeczny klubu LKS „Sparta” Kwietniewo w gminie Rychliki. Obecnie pełni w nim funkcję prezesa. Dzięki jego inicjatywie i zaangażowaniu zmodernizowano boisko w Kwietniewie wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Pracuje społecznie z młodzieżą, organizując szereg imprez i zawodów sportowych.

Małgorzata Dabkiewicz – nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Pasłęku. Od wielu lat jej podopieczni osiągają liczne sukcesy sportowe na zawodach powiatowych i wojewódzkich. W punktacji generalnej Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjum nr 1 w Pasłęku przez cztery kolejne lata zajmowało I miejsce w powiecie elbląskim, a roku szkolnym 2014/2015 zostało sklasyfikowane na I miejscu w województwie.

Mirosław Kurenda – mieszkaniec gminy Godkowo, pasjonuje się sportami strzeleckimi, w których odnosi liczne sukcesy w zawodach stopnia regionalnego i ponadregionalnego. W 2015 r. zdobył tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Wieloboju. Reprezentuje barwy Elbląskiego Klubu Strzeleckiego Żuławy”, gdzie pełni również funkcję sędziego.

Kacper Oleszczuk – reprezentuje Klub Sportowy „Polonia” w Pasłęku. Od kilku lat zdobywa medale Mistrzostw Polski i Europy w rzucie oszczepem. W 2015 r. zdobył złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie z bardzo wysokim wynikiem oraz I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku. W tym roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Bydgoszczy i wziął udział w Mistrzostwach Europy Seniorów w Amsterdamie, gdzie zajął wysokie 8. miejsce. Za swoje wybitne osiągnięcia sportowe był już wielokrotnie nagradzany przez Starostę Elbląskiego.

Janusz Pająk - jeden z najbardziej zasłużonych dla powiatu elbląskiego działaczy sportowych. Od 43 lat aktywnie działa na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Był organizatorem ponad 120 imprez sportowych międzynarodowych i rangi mistrzostw Polski, w których udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży. Od początku powstania powiatu elbląskiego jest koordynatorem systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej. Rokrocznie w okresie ferii zimowych jest organizatorem imprez rekreacyjno–sportowych dla dzieci z powiatu elbląskiego pod nazwą „Puchar Ferii”, w których udział wzięło w okresie 15 lat ok. 3.500 uczniów.

Wojciech Polewicz – pilot szybowcowy, samolotowy i balonowy. Choć mieszka w Gdańsku, od 20 lat jest związany ze Świętojańskimi Zawodami Balonowymi w Pasłęku. Pełni społecznie funkcję dyrektora sportowego zawodów, startując jednocześnie na swoim balonie. Wielokrotnie uatrakcyjniał przelotami swojego balonu uroczystości i imprezy plenerowe w naszym regionie.

Weronika Wiśniewska – amazonka Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” w Pasłęku. Trenuje jeździectwo od 4 lat i już może poszczycić się znacznymi sukcesami, wśród których należy wymienić brązowy medal Mistrzostw Warmii i Mazur (2016 r.), III miejsce na Regionalnych Zawodach w Kwidzynie (2015 r.), I miejsce na Regionalnych Zawodach w Braniewie (2015 r.).

Punktacja generalna szkół według rankingu ESZS przedstawia się następująco:

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 1. SP Zwierzno – 1036,7 pkt
 2. SP Zielonka Pasłęcka – 985pkt
 3. SP nr 2 Pasłęk – 816,7 pkt
 4. SP nr 3 Pasłęk - 680 pkt
 5. SP Milejewo – 650 pkt
 6. SP Gronowo Górne – 566,7 pkt

Powiatowa Gimnazjada

 1. Gimnazjum nr 1 Pasłęk – 1270 pkt
 2. Gimnazjum Młynary – 1100 pkt
 3. Gimnazjum Gronowo Elbląskie – 860 pkt
 4. Gimnazjum Gronowo Górne – 730 pkt
 5. Gimnazjum nr 2 Pasłęk – 610 pkt
 6. Gimnazjum Stankowo – 600 pkt

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski