15 sierpnia 2016 ośmiu pływaków podejmie próbę pokonania wpław dystansu z Krynicy Morskiej do Tolkmicka i z powrotem. Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja zbierania pieniędzy na rehabilitację Błażeja Żyta.

W tym śmiałym przedsięwzięciu wezmą udział: Tomasz Chwaliszewski, Grzegorz Janicki, Maciej Michalunio, Maciej Pilc, Witold Sobczak, Krzysztof Napieraj, Sławek Boguszewski i Józef Zamojcin.

Błażej Żyta urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Od początku jest intensywnie rehabilitowany, mimo to spastyka jest na tyle duża, że Błażej musi przejść kilka operacji. Do tego wszystkiego dostał pierwszego ataku padaczki i musi być pod stałą kontrolą medyczną i brać drogie lekarstwa.

Tymi cierpieniami jakich doznał Błażej można byłoby obdzielić dziesiątki osób, a to skupiło się tylko na jednej. Pomimo wielu zmartwień ten 9-letni drobny chłopiec o dzielnym sercu, zmagający się z niepełnosprawnością nie zamierza się poddać i dzielnie walczy.

Grupa ośmiu śmiałków chce mu w tej walce dopomóc i swoim pływackim wyczynem zwrócić uwagę wszystkich ludzi dobrej woli, zachęcając do ofiarności i szczodrości na rzecz Błażeja.

Więcej informacji dla wszystkich, którzy chcieliby wspomóc Błażeja na stronie przedsięwzięcia: https://www.facebook.com/events/667016903441458/