preloader
Przejdź do treści.

Menu

Pluton przygotowanie do zbiórki, czas jedna minuta. Pluton na korytarzu w dwuszeregu -zbiórka !!!

Takie komendy padały codziennie od 16 do 20.05. 2016r., od godz. 6.00 na obozie szkoleniowym II klasy LO (klasy mundurowej) o nachyleniu obronnym w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie.

W poniedziałek po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyło się spotkanie w Sali Tradycji. Uczniów i wychowawców przywitał pełniący obowiązki Dowódcy Brygady ppłk Sławomir Skwierczyński. Następnie, zgodnie z planem szkolenia kadeci uczestniczyli w treningu musztry. Od pierwszego dnia wszyscy musieli przestrzegać regulaminu oraz porządku dnia. Każdy dzień rozpoczynał się pobudką o godz. 6.00, potem o godz. 7.00 zaprawa fizyczna - trzy okrążenia jednostki, to ponad 3 km. We wtorek po śniadaniu odbyły się zawody użyteczno – bojowe, czyli: opatrywanie rannego, przenoszenie go na noszach, przenoszenie amunicji i to wszystko w padającym rzęsistym deszczu. To był chrzest bojowy dzielnych drużyn, z których najlepszy wynik osiągnęła załoga Patryka Wiżyna.

Kolejny dzień i nowe zadanie - marsz, czyli przemieszczenie plutonu na dużą odległość. Zadanie taktyczne polegało na dostarczeniu z portu morskiego Nowa Pasłęka zaopatrzenia w postaci amunicji i żywności dla 9 Brygady walczącej w okrążeniu. Zadanie zostało wykonane - kadeci przeszli około 25 km. W czwartek odbyły się drużynowe mistrzostwa klasy w biegu na orientację, na mapie „RUSY-ZGODA” w skali 1:10 000. Zgodnie z założeniem taktycznym kadeci będący żołnierzami „WISLANDII” mieli za zadanie zlikwidować grupy dywersyjno-rozpoznawcze „MONDY”. Zadanie polegało na odnalezieniu punktów kontrolnych w terenie. Zwyciężyła drużyna pod dowództwem Karola Mrozka.

Piątek 20 maja był ostatnim dniem pobytu w Braniewie. Tego dnia w Sali Tradycji mjr Jan Smalarz przyjął w imieniu Dowódcy Brygady od delegacji uczniów ZSEiT podziękowanie za możliwość odbycia krótkiego, ale intensywnego szkolenia.

Przez cały pobyt uczniom dopisywał znakomity humor. Kadeci z niecierpliwością czekają na następny obóz, który odbędzie się w na przełomie września i października 2016r.

Uczniowie odbyli szkolenie w jednostce wojskowej pod opieką nauczycieli Anety Wołosz, Moniki Kucińskiej  i mjra Bolesława Czechowskiego.

Czołem żołnierze 9BBKPanc!

Bolesław Czechowski

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski