W powiecie elbląskim przebywa w tym tygodniu 27-osobowa grupa członków Stowarzyszenia na rzecz wspierania partnerstwa Powiatu Steinburg i Powiatu Elbląskiego. Stowarzyszenie działa od ponad roku i zrzesza między innymi byłych burmistrzów, radnych i samorządowców z terenu partnerskiego powiatu Steinburg (Niemcy).

Obecna wizyta jest pierwszą tego typu wycieczką zorganizowaną przez Stowarzyszenie (w całości finansowaną ze składek jego członków). W programie jest zwiedzanie największych atrakcji turystycznych naszego regionu, ale znalazło się również miejsce na spotkania z przedstawicielami lokalnych samorządów.

10 maja grupa spotkała się z Zarządem Powiatu w Elblągu. Starosta Maciej Romanowski przedstawił gościom krótką charakterystykę powiatu elbląskiego. Peter Labendowicz, przewodniczący Rady Powiatu Steinburg przekazał władzom powiatu elbląskiego zaproszenie na uroczyste obchody jubileuszu 150-lecia powiatu Steinburg, które zaplanowano na 2017 rok.