Po raz ostatni 29 kwietnia zabrzmiał dzwonek szkolny dla uczniów klas IV technikum i III liceum. Tradycyjnie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów trzech klas nazywana w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku „Ostatnim Dzwonkiem”. Część oficjalną wypełniły przemówienia i podziękowania. Wicedyrektor Lidia Zawarczyńska pokierowała aktem zmian w składzie pocztu sztandarowego szkoły. Miejsce Rafała Mirysa zajął Mateusz Rapacki z klasy II liceum, a funkcję asysty sztandarowego objęła po Monice Tyburskiej – Monika Finster z klasy II technikum.

Dyrektor szkoły Marian Matuszczak wręczył nagrody wyróżnionym uczniom, składał gratulacje i wszystkim życzył powodzenia na egzaminach, w dalszej edukacji i pracy zawodowej. Wręczył także uczniom liceum obronnego Certyfikaty Ukończenia Podstaw Szkolenia Wojskowego. Głos zabrali również wychowawcy klas kończących: Joanna Karczewska, Anna Turowska i Lech Zacharewicz. Kierując słowa pożegnalne do swoich wychowanków, nie kryli wzruszenia: wspominali, podsumowywali, życzyli szczęścia i sukcesów...

Również przedstawiciele wszystkich klas kończących zabrali głos. Ich słowa były głównie słowami podziękowań i wdzięczności za lata nauki w szkole. Dziękowali Dyrektorowi za stworzenie im komfortowych i przyjaznych warunków nauki, możliwość rozwijania swoich pasji, jak również zdobycia dodatkowych kwalifikacji jeszcze podczas szkolnej nauki, zaś wychowawcom również za codzienną opiekę, wsparcie i wspólnie przeżyte chwile w szkole i poza nią. Były też kwiaty dla nauczycieli uczących w danych klasach.

Część nieoficjalną przygotowali uczniowie klasy III technikum, którzy zaprosili do rywalizacji w konkursach przedstawicieli klas kończących. Były kalambury, odgadywanie tytułów piosenek, a odważniejsi nawet śpiewali. Przede wszystkim był śmiech i dobra zabawa, a wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom uroczystości. To dobry moment, by zrelaksować się przed pierwszym majowym tygodniem, w którym odbędą się pisemne egzaminy maturalne. Organizatorzy akademii skierowali wiele ciepłych słów do swych starszych kolegów i zachęcali do odwiedzania murów szkoły oraz do obecności już w roli absolwentów na najbliższym Jubileuszu 40-lecia ZSEiT, który odbędzie się 4 czerwca.

Ostatni dzwonek w szkole stał się jednocześnie sygnałem do rozpoczęcia nowego etapu w życiu absolwentów szkoły ponadgimnazjalnej.

Klasy kończące edukację w roku szkolnym 2015/2016 to: klasy IV technikum kształcącego w zawodach: technik ekonomista, technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych i klasa III LO z elementami kształcenia wojskowego.