II edycję Charytatywnego Turnieju Koszykówki „Świąteczne Granie Ofiarowanie”, której Honorowym Patronem był Starosta Elbląski Maciej Romanowski, wygrała po emocjonującej grze od początku spotkania drużyna gospodarzy ŚGO Pasłęk, którą jak w roku ubiegłym do finału poprowadził trener Stefan Wasiuk.

Drużyna w składzie: Dariusz Lipowski, Arkadiusz Sadowski, Tomasz Iwanicki, Mariusz Iwanicki, Wojciech Przedpełski, Sebastian Gliński, Michał Koszyk, Oskar Kamiński, Mateusz Markiewicz, Jakub Konczewski, Jarosław Szymanowski, Kacper Zawidow, w najważniejszym boju o pierwsze miejsce pokonała zespół UKS Nenufar Ełk prowadzoną przez Radosława Koniecko wynikiem 79:70.

Trzecie miejsce z kolei zajęli reprezentanci drużyny TPPK Old Boys Roś Pisz, tuż za podium znaleźli się zawodnicy UWM Olsztyn I, V miejsce przypadło zespołowi drugiej drużyny z UWM Olsztyn, a VI drużynie ze Szczytna.

Podczas dwudniowego turnieju ŚGO ponad 20 wolontariuszy pod okiem nauczycieli z Zespołu Szkół w Pasłęku zebrało blisko 300 kg karmy dla psów i kotów ze schroniska „PSI RAJ” w Pasłęku oraz ponad 1100 zł, które choć drobnym stopniu przyczynią się do wsparcia remontu Domu Dziecka „Samodzielne mieszkanie” w Pasłęku.

Za zaangażowanie w organizację turnieju dziękowali organizatorom przedstawiciele władz samorządowych: starosta Maciej Romanowski, burmistrz Wiesław Śniecikowski, prezes stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt Barbara Zarudzka i dyrektor Domu Dziecka Leszek Czyżewski.

Wszyscy obecni wyrazili chęć wsparcia przy organizacji III edycji ŚGO. Inicjator tego dużego przedsięwzięcia sportowego Tomasz Iwanicki zapowiedział podczas ceremonii rozdania nagród, że już niebawem zaczyna pracę nad kolejną edycją. Warto podkreślić, że w organizację tej sportowej imprezy zaangażowanych było wiele osób bez których druga edycja ŚGO nie mogłaby się odbyć. Są to liczna grupa wolontariuszy, koordynatorzy służb bezpieczeństwa oraz służb informacyjnych, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół, dyrekcja oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1, które dla potrzeb ŚGO użyczyło salę gimnastyczną do przeprowadzenia meczy eliminacyjnych w turnieju.

Podczas meczu finałowego uczestnicy ŚGO mieli okazję obejrzeć nie tylko zmagania koszykarzy grających na co dzień w 2-3 ligowych zespołach ale również w przerwie meczu pokaz tańca orientalnego w wykonaniu Alicji Drzewieckiej oraz pokaz niezwykłych umiejętności tanecznych grupy instruktorów z B&W Przemienieccy. Nad porządkiem turnieju czuwali wykwalifikowani sędziowie. Podczas trwania całej imprezy Koszykarze mieli zapewnioną pomoc ratowników medycznych.

Wyniki niedzielnych rozgrywek:

Półfinał:
ŚGO Pasłęk – Oldboy Roś Pisz 81:43
UKS Nenufar Ełk – UWM Olsztyn I 65:50

Mecz o 3 miejsce:
UWM Olsztyn – Old Boys Pisz 30:39

Finał:

ŚGO Pasłęk – UKS Nenufar Ełk 79:70

Na zakończenie turnieju podczas ceremonii wręczenia zebranych darów nagrodzono również statuetkami zwycięzców sobotnich konkursów, w tym w konkursie rzutów za „3 punkty”, wygrał zawodnik gospodarzy Kacper Zawidow, a konkurs „Air-Jump” zwyciężył reprezentant UWM Olsztyn Jakub Kauffmann. Natomiast zawodnikiem ŚGO MVP został zawodnik z UKS Nenufar Ełk Piotr Has.

Na koniec warto zaznaczyć, że wszystkie emocje, które towarzyszyły temu szlachetnemu wydarzeniu zostały uwiecznione przez sztab operatorów kierowanych przez Piotra Jasiukiewicza. Za około 4 tygodnie będziemy mogli przeżyć po raz kolejny emocje towarzyszące ŚGO oglądając starannie dopracowane klipy wideo z imprezy. Prosimy uzbroić się w cierpliwość oraz zapraszamy do włączenia się w tą akcję. Wspólnie możemy więcej. A skorzystać mogą na tym w przyszłości Domy Dziecka oraz schroniska dla zwierząt.

Tomasz Iwanicki