preloader
Przejdź do treści.

Menu

Młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku przywitała wiosnę w nietypowy sposób. Nie było palenia i topienia Marzanny, nie było wagarów… Wraz z wiosną uczniowie przywitali gimnazjalistów odwiedzających naszą szkołę!

Tradycją ZSEiT w Pasłęku są corocznie organizowane DNI OTWARTE. W dniach 21 i 22 marca gościliśmy gimnazjalistów z dziewięciu szkół. W pierwszym dniu przybyli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku oraz gimnazjów z Rychlik, Wilcząt, Stankowa i Dobrego. Następnego dnia zawitali gimnazjaliści z Małdyt, Młynar, Morąga oraz z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku.

Uczniowie i grono pedagogiczne ZSEiT przygotowali dla odwiedzających szkołę wiele atrakcji, prezentacji i konkursów, mających przybliżyć gościom ofertę kształcenia.

Ogromne wrażenie wywarły na naszych gościach pokazy musztry wojskowej i walki zaprezentowane przez umundurowanych uczniów LO o ukierunkowaniu obronnym. Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz jazdy konnej naszej uczennicy. Ponadto gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w pokazach sprzętu rolniczego, przyjrzeć się umiejętnościom budowlanym uczniów szkoły zawodowej, zobaczyć wyposażenie warsztatów szkolnych. Te i inne prezentacje przygotowali uczniowie z klas: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Wiele atrakcji przygotowali również uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy zawodowej kucharzy. Odbyły się pokazy obsługi konsumenta i sztuki kulinarnej. Gimnazjaliści byli obsługiwani przez kelnerów – uczniów naszej szkoły, częstowani specjałami kucharzy, poznali tajniki carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach, z których powstają piękne dekoracje.. Było zabawnie, apetycznie i miło!

Konkursy i prezentacje przygotowane były również przez uczniów technikum kształcących w zawodach technik agrobiznesu i technik ekonomista. Gimnazjaliści usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat tych zawodów.

Nowością w ZSEiT jest uruchomiony od września 2015 roku nowy kierunek kształcenia – technik przetwórstwa mleczarskiego. Dzięki porozumieniu z mleczarniami w Pasłęku i Młynarach młodzież realizuje zajęcia praktyczne w tych miejscach. Uczniowie nabywają kwalifikacje związane z produkcją, organizacją i nadzorowaniem produkcji wyrobów mleczarskich. Dzięki temu absolwenci szkoły mogą w przyszłości podjąć pracę w spółdzielniach mleczarskich jako wykwalifikowani pracownicy. Zaproszeni goście – przedstawiciele ICC Sery Pasłęk i Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK Oddział w Młynarach poinformowali o potrzebie kształcenia młodzieży w tym kierunku. Prezentacja oraz pokaz uczennic związany z przetwórstwem mleczarskim wzbudziły duże zainteresowanie wśród gimnazjalistów.

By umilić czas gościom, uczniowie liceum o ukierunkowaniu pedagogicznym i obronnym przygotowali „Planszowisko”. W czasie przerwy czy odpoczynku można było zagrać w różne gry planszowe i dydaktyczne.

Pozytywne opinie o szkole, o panującej w niej przyjaznej dla ucznia atmosferze i  przede wszystkim  o wymiernych korzyściach płynących z kształcenia zawodowego wyrazili również goście uczestniczący  w imprezie: starosta Maciej Romanowski i wicestarosta Zbigniew Lichuszewski, dyrektorzy gimnazjów: Dariusz Ponichtera z Pasłęka, Ewa Malinowska z Małdyt i Jadwiga Bogdaniuk z Dobrego. Przemyślanych, zgodnych z zainteresowaniami uczniów wyborów życzyła gimnazjalistom  dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku Teresa Brewka.

DNI OTWARTE zakończyliśmy w wiosennych nastrojach. Życzyliśmy młodym kolegom powodzenia w trakcie egzaminów gimnazjalnych, zapraszając ich jednocześnie w nasze szkolne progi. Mamy nadzieję, że z częścią z nich spotkamy się we wrześniu 2016 r.

 

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski