preloader
Przejdź do treści.

Menu

Krajowe Biuro eTwinning Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie ogłosiło laureatów ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2016”. Wybrano 19 najlepszych międzynarodowych projektów edukacyjnych wdrażanych w polskich szkołach, których realizację zakończono w roku 2015.

Wszystkie projekty opierały się na współpracy szkół z Unii Europejskiej i państw stowarzyszonych, miały charakter innowacyjny, opierały się na zapisach podstawy programowej kształcenia ogólnego, odbywały się w jednym z języków obcych i przy użyciu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jak podkreśla FRSE nagrodzone projekty są „innowacyjne, kreatywne, ciekawe, niezwykle dopracowane i zdecydowanie warte naśladowania”.

Jest nam niezmiernie miło, że jednym z 19 laureatów konkursu jest Zespół Szkół w Pasłęku. W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas drugich LO uczący się języka rosyjskiego pod kierunkiem Tomasza Rozenbajgiera realizowali projekt „My i Wy – Europejczycy” we współpracy ze szkołami partnerskimi z Litwy, Mołdawii i Ukrainy.

Przedsięwzięcie prowadzone było w języku rosyjskim i polegało na comiesięcznym wykonywaniu zadań, mających na celu przybliżenie historii, kultury, tradycji i sytuacji społecznej każdego z państw. Efektami tej współpracy były m.in. wideokonferencje, nakręcone filmiki z prezentacją szkół, przygotowaniem dań narodowych i wykonaniem piosenek ludowych w strojach regionalnych, a także mini-przewodniki po państwach czy też internetowa gra dydaktyczna „Słownik litewsko-polsko-rumuńsko-ukraińsko-rosyjski”.

Projekt uzyskał dwie odznaki jakości – krajową i europejską, jako inicjatywę godną naśladowania. Gala wręczenia nagród odbędzie się 20 maja 2016 r. w Warszawie. Do udziału w niej zostali zaproszeni: dyrektor szkoły Katarzyna Panimasz, nauczyciel prowadzący projekt Tomasz Rozenbajgier oraz czworo uczniów biorących udział w projekcie: Luda Zankova, Iza Radzimska, Łukasz Basarab i Artur Szmigielski z klasy III d o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne.

Cieszymy się ogromnie z tego sukcesu. Udział w projekcie nie tylko poszerzył wiedzę uczniów o krajach partnerskich i rozwinął umiejętności językowe, ale także umożliwił znalezienie nowych znajomych. Metoda projektu jest czasochłonna i wymaga stałego zaangażowania całego zespołu, jednak taka forma pacy z uczniami gwarantuje ciekawe efekty i dobrą zabawę. Przyznana nagroda świadczy o docenieniu naszej pracy i stanowi zachętę do podejmowania przez nas kolejnych wyzwań. Zachęcamy inne szkoły do skorzystania z możliwości jakie daje program eTwinning.

 

certyfikaty grupa polskaM

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski