preloader
Przejdź do treści.

Menu

Po raz kolejny uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym brali udział w programie Erasmus+. W dniach od 8 do 13 listopada 2015 roku wraz z nauczycielami wyjechali do Belgii w ramach projektu Career in Art". W projekcie razem z Polską i Belgią biorą udział również: Turcja, Rumunia, Słowacja i Słowenia. Do uroczego miasteczka Overpelt, do szkoły WICO campus Materdei zjechało się w tych dniach 30 osób. Wspólnie z gospodarzami w zajęciach, warsztatach i wyjazdach uczestniczyło ponad 50 osób.

Poniżej relacja Alicji Zaradkiewicz:

Wymiany uczniowskie to za każdym razem bardzo ciekawe przeżycie. Możliwość poznania nowych ludzi, kultury, doskonalenia języka angielskiego a także dobra zabawa. Tym razem również nam tego nie zabrakło. Dodatkowo wynieśliśmy z tego wyjazdu wiele twórczych inspiracji. Nasi gospodarze fantastycznie podjęli główny temat projektu ,,Career in Art" pokazując nam różne rozwijania artystycznej kariery.

Zaczęliśmy od warsztatów, na których dyskutowaliśmy o filozoficznym podejściu do sztuki, podzieleni na grupy przedstawialiśmy nasze rozterki i wysnute na ten temat wnioski. Następnie na warsztatach wykonywaliśmy projekty dizajnerskiej biżuterii z papieru a na warsztatach graficznych tworzyliśmy komiksy.

Kolejne dni były również bardzo intensywnie zagospodarowane. Wtorek spędziliśmy w Antwerpii gdzie odwiedziliśmy dom Rubensa, zwiedziliśmy tamtejszą katedrę „Palec Boży”, w której znajdowały się oryginalne dzieła Rubensa. W Antwerpii oglądaliśmy również murale, które znajdowały się po obu stronach ulicy o długości ponad kilometra. Następnego dnia byliśmy w odwiedzinach w domu belgijskiego rzeźbiarza Reymonda Mirrera. Do dzisiaj jesteśmy pod wrażeniem prac, które mogliśmy tam oglądać. Tego dnia zwiedziliśmy również muzeum szkła, w którym mieliśmy możliwość zobaczenia warsztatu pracy osób produkujących ozdoby szklane. Po południu odwiedziliśmy też znajdujący się w Lommel największy cmentarz ofiar drugiej wojny światowej w Europie. W Lommel mieliśmy kolejne warsztaty- tworzyliśmy dzieła z różnych materiałów, głównie szkła, farb, sznurków. Czwartek to dzień, który spędziliśmy w Ghent gdzie udało nam się zobaczyć słynny politryptyk autorstwa Van Eyck'a.

Szkoła WICO campus Materdei w Overpelt przywitała nas z otwartymi ramionami, a u goszczących nas rodzin szybko poczuliśmy się jak w domu. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.Barbara Koniecko

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Antwerpia i dzieła Rubensa
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Antwerpia i dzieła Rubensa
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Antwerpia i dzieła Rubensa
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Antwerpia i dzieła Rubensa
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Antwerpia i dzieła Rubensa
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Antwerpia i dzieła Rubensa
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Antwerpia i dzieła Rubensa

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski