preloader
Przejdź do treści.

Menu

17 listopada 2015r odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2015/16 otwarte spotkanie, w którym wzięli udział pracodawcy, rodzice, uczniowie oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele.

Uczniowie Szkoły Zawodowej kształcą się u 45 pracodawców w następujących zawodach: sprzedawca, fryzjer, mechanik samochodowy, cukiernik, piekarz, lakiernik , wędliniarz, stolarz, murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych. Uczeń naszej szkoły praktyczne umiejętności zawodowe zdobywa u pracodawcy 2 lub 3 dni w tygodniu, pozostałe dni kształci się w szkole.

Na spotkanie z pracodawcami zaproszono kierownika filii PUP w Pasłęku Mirosławę Siwińską, która przedstawiła prezentację na temat ,,Bezrobocie wśród absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół w Pasłęku oraz możliwości aktywizacji w ramach dostępnych środków”.

Obecnie uczeń, młodociany pracownik, a w przyszłości pracownik a nie bezrobotny bez perspektyw na pracę, to cel kształcenia zawodowego. Na spotkaniu omówione zostały sprawy związane z zatrudnianiem pracowników młodocianych, między innymi: regulamin praktycznej nauki zawodu, refundacja kosztów za szkolenie uczniów, egzaminy zawodowe, a także nowości związane z wprowadzeniem reformy w szkołach

Dyskutowano również o sprawach wychowawczych, frekwencji.

Pracodawcy stwierdzili, że szkoła jest bardzo pozytywnie postrzegana w środowisku lokalnym, dobrze spełnia swoje zadania, interesuje się uczniem i współpracuje z zakładami pracy. Pracodawcy planują przyjąć w przyszłym roku szkolnym nawet dwa razy więcej uczniów w celu przygotowania zawodowego , zaplanowano wspólne działania promujące tę formę kształcenia zawodowego.

Spotkanie trwało 1,5 godziny i odbyło się w miłej atmosferze. Na zakończenie pracodawcy zapoznali się z wyposażeniem budynku Technikum Hotelarskiego, który został wybudowany za ponad 2 mln zł ze środków unijnych i jest najnowocześniejszym tego typu budynkiem w regionie. Szkoda tylko, że na spotkanie nie przybyli wszyscy pracodawcy współpracujący z naszą szkoła.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Pasłęku dziękuje wszystkim Gościom za przybycie i wyraża nadzieję, że kolejne spotkanie z tego cyklu zaplanowane na początek marca 2016r , przyczyni się do lepszej współpracy w zakresie kształcenia zawodowego.

Katarzyna Panimasz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Rok Szkoły Zawodowców w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Rok Szkoły Zawodowców w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Rok Szkoły Zawodowców w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Rok Szkoły Zawodowców w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Rok Szkoły Zawodowców w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Rok Szkoły Zawodowców w Zespole Szkół w Pasłęku

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski