Od września uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku mogą kształcić się w zawodzie technik przetwórstwa mleczarskiego. Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty uznało ten zawód za unikatowy, gdyż jest on nauczany tylko w trzech placówkach w Polsce. 17 listopada zostało podpisane oficjalne porozumienie pomiędzy Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu a ZSEiT w Pasłęku, które zapewni profesjonalne wsparcie nauczycieli kształcących w tym zawodzie.

Porozumienie podpisali dr Danuta Oleksiak, konsultant ds. przedmiotów zawodowych WM ODN w Elblągu, i Marian Matuszczak, dyrektor ZSEiT w Pasłęku. Wsparcie będzie obejmowało m.in. konsultacje metodyczne, promocję zawodu w środowisku, organizację warsztatów metodycznych, opracowywanie programów nauczania lub kwalifikacyjnych kursów zawodowych, szkolenia Rady Pedagogicznej, udział konsultanta w lekcjach.

Ponadto szkoła już aktywnie współpracuje z zakładami przetwórstwa mleczarskiego zlokalizowanymi na terenie powiatu elbląskiego: Sery ICC Pasłęk Sp z o. o. oraz Spółdzielczą Mleczarnią Spomlek Oddział Młynary. Dzięki temu uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe w nowoczesnych zakładach pracy, co zwiększa ich szanse na znalezienie zatrudnienia po zakończeniu nauki.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Unikatowy zawód otrzyma wsparcie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Unikatowy zawód otrzyma wsparcie