Dzisiaj, 5 listopada, gościem starosty Macieja Romanowskiego jest ambasador Tajwanu Henry Ming Jeng Chen. Wizyta gości w powiecie elbląskim rozpoczęła się od spotkania w Starostwie Powiatowym w Elblągu, w którym wzięli udział miejscowi przedsiębiorcy oraz senator Witold Gintowt-Dziewałtowski, inicjator współpracy naszego regionu z Tajwanem.

Starosta Romanowski przedstawił powiat elbląski od strony zagadnień gospodarczych, atrakcji turystycznych, życia kulturalnego i społecznego. Dyrektor Browaru w Elblągu Roman Korzeniowski, prezes OPEGIEKA Elbląg Florian Romanowski i prezes „Meble Wójcik” Piotr Wójcik przedstawili historię i dokonania swoich przedsiębiorstw, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ambasadora. Cele działania i osiągnięcia Elbląskiego Parku Technologicznego omówił jego dyrektor Paweł Lulewicz.

Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej, nieformalnej atmosferze, która pozwoliła na swobodne zadawanie pytań oraz wymianę uwag i spostrzeżeń.

Goście udali się również na krótką wycieczkę po powiecie elbląskim, która obejmuje pole golfowe Sand Valley w Pasłęku, pochylnię Buczyniec na Kanale Elbląskim oraz pasłęcką starówkę z prezentacją zabytkowych organów Andreasa Hildebrandta.

W godzinach wieczornych ambasador Chen spotka się z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Ambasador Tajwanu gościem Starosty Elbląskiego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Ambasador Tajwanu gościem Starosty Elbląskiego
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Ambasador Tajwanu gościem Starosty Elbląskiego
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Ambasador Tajwanu gościem Starosty Elbląskiego