preloader
Przejdź do treści.

Menu

23 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku spotkała się młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, by walczyć o uznanie i nagrody w największej muzycznej imprezie naszego powiatu. Uczniowie z Pasłęka, Elbląga, Stankowa, Miłakowa, Gronowa Górnego i Ornety wykonali w sumie 33 utwory w języku angielskim, włoskim, rosyjskim i fińskim.

Zmaganiom młodych wokalistów uważnie przyglądało się jury w składzie: przewodniczący –Marek Murdzia rzecznik prasowy Starosty członkowie: Robert Furs muzyk instrumentalista i dyrygent chóralny) i Bartosz Krzywda kompozytor, aranżer, producent muzyczny i pianista a także sekretarz jury z ramienia organizatora imprezy Elżbieta Czerska. Wykonawców oceniano w trzech kategoriach: wykonawcy indywidualni, duety oraz zespoły.

Jury postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:

- w kategorii szkoły gimnazjalne wykonawca zespołowy I miejsce zajął zespół w składzie Kornelia Kazimierczuk, Laura Kuchciak, Patrycja Paszkiewicz, Łukasz Papis i Anita Pryt Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, opiekun: Iwona Jachimek) z piosenką Marka Ronsona "Uptown Funk". I miejsce w kategorii duety zajęli: Agnieszka Stankiewicz oraz Sebastian Machul Gimnazjum nr 6 w Elblągu, opiekunowie: Marta Lazur i Elżbieta Pisarkiewicz) z piosenką Eda Sheerana "Thinking Out Loud";

- w kategorii szkoły gimnazjalne wykonawca indywidualny: I miejsce zajęła Kinga Lewczuk Zespół Szkół w Gronowie Górnym, opiekun: Renata Perlińska) z utworem Lorde "Royals", a wyróżnienie otrzymała Natalia Więckiel Gimnazjum nr 1 w Ornecie, opiekun: Anna Lipińska) za wykonanie piosenki Rihanny "We Found Love";

- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne wykonawca zespołowy: wyróżnienie otrzymał zespół "Mechateam" w składzie: Magdalena Bylewska, Bartosz Furman i Łukasz Skórowski Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu, opiekun: Jarosław Stryjczyk zespół wykonał utwór Jasona Mraza "I'm Yours", I miejsce w kategorii duety zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku, Martyna Antonkiewicz i Jakub Klarecki z piosenką Bryana Adamsa "Summer of 69", także wyróżnienie powędrowało do uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku, otrzymali je Kacper Grzyb i Jakub Klarecki, którzy wykonali utwór zespołu Guns N Roses "Knocking On Heaven's Door";

- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne wykonawca indywidualny: I miejsce zajęła Mirella Burcewicz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, opiekun: Izabela Świerżewska) z utworem Renaty Fusco "Il sole risplenderà". Jury przyznało w tej kategorii dwa wyróżnienia, które otrzymali Konrad Pałasz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, opiekun: Izabela Świerżewska) z utworem Michaela Buble "Everything" oraz Oskar Pałasz Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, opiekunowie: Monika Gutowska i Iwona Uler) za wykonanie utworu The Killers "Mr Brightside".

Widownia również oddawała swój głos. Nagrodę Publiczności otrzymał Bartosz Furman z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Jak co roku, na zwycięzców konkursu czekały atrakcyjne nagrody, m.in. radioodtwarzacz, słuchawki, odtwarzacze MP3, pendrive’y, dyktafony i książki, ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku.

Organizacja tej imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, które czyniły to w ramach wolontariatu. Szczególnie serdeczne podziękowania składam Pasłęckiemu Ośrodkowi Kultury dyrektor Izabela Wiśniewska) za wypożyczenie sprzętu i Wiesławowi Nasiadko, który razem z uczniami Jakubem Klareckim i Kacprem Grzybem zajęli się oprawą muzyczną konkursu. Kolejne podziękowania składam uczniom klasy I a Patrycji Adamczyk i Michałowi Tyszeckiemu, którzy wspaniale prowadzili całość imprezy, a także uczniom klas II d z Emilią Kołecką-Duda za opiekę nad gośćmi i kl. I b za wykonanie dekoracji.

Nieocenioną pomocą służyli także nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Pasłęku, jednocześnie członkowie naszego Towarzystwa Przyjaciół LO: Beata Pierlejewska w tym roku zastępująca koordynatora konkursu Sylwia Janiszewska, Elżbieta Czerska, Oksana Mazuryk, Anna Żołądek i Jolanta Sokołowska. Dziękuję również skarbnikowi TPLO Zenonie Piróg za oprawę finansową i zapewnienie wyżywienia uczestnikom, Mariuszowi Mackiewiczowi m.in. za wykonanie dyplomów, podziękowań i dokumentacji fotograficznej, Olkowi Grabarczykowi za wykonanie dokumentacji filmowej, a także pracownikom administracji i obsługi za pomoc w oprawie technicznej i porządkowej.

Na końcu dziękuję szczególnie mocno dyrektorowi Zespołu Szkół w Pasłęku Katarzynie Panimasz i Radzie Rodziców szkoły za wspieranie nas na każdym etapie przygotowań do imprezy i pomoc finansową, B-PBS za sponsoring, a także Beacie Pierlejewskiej za profesjonalną organizację imprezy w moim zastępstwie.

Tomasz Rozenbajgier, prezes TPLO w Pasłęku

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 15 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 16 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 17 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 18 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 19 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 20 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 21 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 22 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 23 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 24 galerii dla artykułu: Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski