W czwartek 22 października 2015 roku o godzinie 18.00 w budynku „RENOMA” przy ul. Królewieckiej 21 B w Elblągu odbędzie się wernisaż prac, będący uwieńczeniem pleneru fotograficznego, który odbył się w czerwcu 2015 roku.

Jak uchwycić indywidualny charakter miejsca? Jak je opisać za pomocą obrazów? Przed tymi pytaniami stanęli uczniowie klasy drugiej Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Surową, oszczędną przestrzeń ekspozycyjną ożywią zróżnicowane prace będące wyrazem poszukiwań młodzieży w obrębie niedawno poznanego medium fotografii. Szukanie niezwykłości w pejzażach, architekturze, detalach napotkanych w Tolkmicku stało się punktem wyjścia do powstania fotografii, które dokumentują, ale również kreują świat zarazem odległy i bliski…. To wystawa bardzo emocjonalna, bo złożona z prac „świeżych”, niejednokrotnie pierwszych i obfitujących w poszukiwania, eksperymenty, odkrycia, próby i nowe fascynacje, które mają szansę przerodzić się w długotrwałą fascynację fotografią.

Zadanie jest dofinansowane ze środków uzyskanych od: Zarządu Powiatu w Elblągu i Stowarzyszenia TalentArt.

Katarzyna Sawicka