W dniach 28.09 – 04.10 jedenaścioro uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wraz z opiekunami Sylwią Szcześniak i Anetą Wołosz przebywało w Niemczech w ramach rewizyty na wymianie uczniowskiej.

Pierwsze trzy dni uczestnicy spędzili w miejscowości Kamminke - małej rybackiej wiosce nad Zalewem Szczecińskim na wyspie Uznam. Tam odwiedzili największy cmentarz wojenny w Meklemburgii - Pomorzu Przednim. Wysłuchali także historii powstania tego miejsca oraz wzięli udział w pracach porządkowych obiektów pamięci.

Następnie, korzystając z pięknej pogody, zwiedzali wyspę Uznam. Podróżowali na rowerach, pływali kajakami. Nie mogło zabraknąć również grillowania i wspólnych gier, w których najlepszy okazał się Pan Fuchs.

Składający rewizytę uczniowie udali się również do Lutherstadt Wittenberg, gdzie dane im było poznanie gościnności gospodarzy. Brali udział w biegu dobroczynnym na rzecz szkoły. Pani Wołosz pokonała najdłuższy dystans. Oczywiście w mieście Lutra nie mogło zabraknąć jego osoby. Pan Fuchs przebrany w XVI-wiecznego reformatora religijnego oprowadził zwiedzających po swoim mieście.

Wizyta w Berlinie także była bardzo udana. Uczniowie zobaczyli najważniejsze zabytki oraz poczuli atmosferę miasta. Spróbowali też berlińskich specjałów.

Ostatniego dnia pobytu uczestnicy wyjazdu obejrzeli prace uczniów, które zostały wykonane z okazji 500 urodzin Lucasa Cranacha – patrona zaprzyjaźnionej szkoły.

Sylwia Szcześniak

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Z rewizytą w Niemczech