Starostwo Powiatowe w Elblągu, na zlecenie Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jest organizatorem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Elblągu. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem „Miliard turystów, miliard możliwości”, a dla mieszkańców powiatu elbląskiego i miasta Elbląga przygotowano bogatą ofertę imprez na nadchodzący weekend.

Oficjalnie obchody Światowego Dnia Turystyki w województwie otworzy uroczysta konferencja 25 września 2015 r., na którą zaproszono osoby związane z turystyką w regionie, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, reprezentantów przedsiębiorstw i organizacji realizujących zadania z zakresu turystyki a także redakcje regionalnych i lokalnych mediów. Gospodarzami będą marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, starosta elbląski Maciej Romanowski i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Podczas konferencji m.in. zostaną wręczone Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla turystyki”, przedstawione będą atrakcje turystyczne Elbląga i powiatu elbląskiego w multimedialnych prezentacjach, przewidziano również wykład pt. „Współczesny marketing miejsc – między komunikacją masową a indywidualną oferty turystycznej Warmii i Mazur”. Zaproszeni goście będą też mieli okazję zwiedzić elbląską Starówkę i Muzeum Archeologiczno-Historyczne, a także odbyć krótki rejs statkiem po rzece Elbląg i jeziorze Drużno.

Dla mieszkańców Elbląga i regionu w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki przygotowano wyjątkowo bogatą ofertę imprez towarzyszących, do udziału w których zapraszamy całe rodziny. Można wybierać spośród rajdów pieszych, rowerowych, kajakowych, marszobiegu na orientację, podglądania ptaków z ornitologiem, zbierania grzybów z mykologiem. W sobotę, 26 września, odbędą się dwa pikniki – żeglarski w Nadbrzeżu i rodzinny w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.

W czwartkowy wieczór odbędzie się wernisaż konkursu fotograficznego pn. „W Roli Głównej Elbląg” w Hotelu Arbiter.

W dniach 25 - 27 września 2015 r. Żegluga Ostródzko-Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie udostępni nieodpłatnie zwiedzającym turystom Izbę Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.

Jednym słowem, każdy powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego, dostosowanego do swoich zainteresowań i możliwości. Warto podkreślić, że udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny i odbędą się one bez względu na pogodę.

Szczegółowe informacje o imprezach są dostepne w naszym KALENDARIUM.