Dnia 9 czerwca 2009 roku o godzinie 11.00 w Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęła się międzyszkolna konferencja pt. "Moje miejsce na polskimi europejskim rynku pracy"będąca finałem realizowanego od stycznia projektu pod tytułem: "Nabycie umiejętności poszukiwania pracy przez uczniów szkół zawodowych na polskim i europejskim rynku pracy". Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczennica klasy III TH Beata Rucińska przywitała uczestników spotkania oraz przedstawiła plan konferencji. Uczestnikami konferencji byli uczniowie Technikum Handlowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZS w Pasłęku jako gospodarze i zaproszeni goście : pani dr Lidia Domańska pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pani Jolanta Tomczak pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu, liczna delegacjauczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz z Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku. Gośćmibyła także mniej liczna delegacja z Zespołu Szkół Handlowych w Elblągu. Za przybycie wszystkim serdecznie dziękujemy.

Po powitaniu wszystkich koordynatorpani Dorota Dragan zaprezentowała w formie multimedialnejprojekt: jego cele, grupę docelową, informacje dotyczące realizacji zajęć, spotkań z zaproszonymi gośćmi, wycieczek oraz ewaluację ankiety podsumowującej.
Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie pani Jolanty Tomczak pracownika Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. Pani Tomczak wygłosiła prelekcję pt.: „Rynek pracy, a oczekiwania pracodawców”.Przekazała wiele ciekawych informacji dotyczących polskiego rynku pracy, zawodów nadwyżkowych i deficytowych, bezrobocia w poszczególnych regionach kraju i roli EURES- u.
Następnie głos zabrała pani dr Lidia Domańska pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wystąpiła z referatem pt: „Twój sukces na rynku pracy w Twoich rękach”. Swoim wystąpieniem pani Domańska zachęciła uczniów do snucia odważnych marzeń. Przekonała wszystkich, że mogą one stać się rzeczywistością, jeżeli będziemy konsekwentnie dążyć do ich realizacji i poprzemyto ciężką pracą.
Wystąpienia obu pań młodzież nagrodziła gromkimi brawami.
Punktem kulminacyjnym konferencji było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy „Przewodnik absolwenta po rynku pracy.”
I miejsce i nagrodę rzeczową o wartości 500 zł zdobyła Magdalena Siwko uczennica klasy III Technikum Handlowego, II miejsce oraz nagroda o wartości 350 złtrafiła w ręce Kacpra Kużela ucznia kl. III TH, III miejsce i nagrodę o wartości 250 zł zdobyła Beata Rucińska również uczennica kl. III TH . Wyróżnienia otrzymali: Marika Wiśniewska uczennica kl. I A ZSZ oraz Mariusz Kuzioła uczeń kl. III TH. Wszystkie nagrody i dyplomy wręczyła pani dyrektor Katarzyna Panimasz, która była ekspertem projektu. Zwyciężczyni konkursu zaprezentowała uczestnikom swój przewodnik, który został wręczony wszystkim uczestnikom konferencji jako materiał szkoleniowy. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem - na wszystkich czekał szwedzki stół pełen słodkości wraz z ogromnym tortem opatrzonym logo EFS.
Uczestnicyprojektu będąmogli teraz odważniej spojrzeć w swoją przyszłość zawodową i skorzystać z wieluwskazówek zawartych w „Przewodniku absolwenta po rynku pracy”. Mamy nadzieję, że zaproszeni goście czuli się u nas dobrze i byli zadowoleni z przybycia.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Finał projektu EFS w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Finał projektu EFS w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Finał projektu EFS w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Finał projektu EFS w Zespole Szkół w Pasłęku