147 policjantów i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymało 31 lipca awanse oraz nagrody i odznaczenia. Uroczysta akademia z udziałem m.in. insp. Marka Walczaka Komendanta Wojewódzkiego Policji i wicestarosty Zbigniewa Lichuszewskiego odbyła się w sali kina Światowid.

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni elbląskiej komendy, ich rodziny, a także przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i samorządowych wzięli udział w uroczystej akademii z okazji święta policji. 147 policjantów i pracowników cywilnych elbląskiej komendy otrzymało awanse, odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody. Wręczono także medale „Za zasługi dla Policji”, które otrzymali: Henryk Kiejdo - wójt gminy Rychliki, Tomasz Świniarski – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Waldemar Maliszewski – kapelan policyjny.

Podczas akademii zaprezentowano film o pracy elbląskiej Policji. Ze strony władz padło wiele deklaracji o podtrzymywaniu dotychczasowej współpracy, która przynosi wymierne efekty w postaci podnoszenia poziomu bezpieczeństwa.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski korzystając z okazji przekazał na ręce komendanta sprzęt ratunkowy, który będzie wykorzystany przez policjantów z patroli wodnych.

Na uroczystej gali z funkcjonariuszami świętowali przedstawiciele władz, m.in. Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, Tadeusz Naguszewski - Posłowie na Sejm RP, Grażyna Kluge - Wicewojewoda, Jacek Protas – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląga, Zbigniew Lichuszewski - Wicestarosta Elbląski, Jerzy Wilk - przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu oraz ks. dr Jacek Jezierski – Biskup Elbląski. Na sali obecni byli również przedstawiciele innych służb mundurowych i instytucji.

źródło: KMP Elbląg