preloader
Przejdź do treści.

Menu

Zachęcamy gminy do zgłaszania się, do Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Zgłoszenia do tegorocznej edycji już można nadsyłać. Jeśli więc uważacie, że Wasza gmina sprzyja rowerzystom, poprawia, ułatwia i inwestuje w szeroko pojętą rowerową infrastrukturę, promuje się wśród turystów rowerowych oraz właśnie w Waszej gminie odbywają się warte uwagi rowerowe imprezy to nie czekajcie i zgłaszajcie swoje gminy.

Proces zgłoszenia nie jest łatwy i wymaga nieco wysiłku również od zgłaszających, więc warto do tego zachęcić Stowarzyszenia, czy Organizacje z Waszego rejonu. Zgłoszenia mogą a nawet powinny) zgłaszać przedstawiciele/ pracownicy urzędów. Co ważne - konkurs jest nieodpłatny.

Jak co roku rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie wyróżnień dla najlepszych gmin odbędzie się we wrześniu 2015 roku, podczas największych rowerowych targów w Polce - Kielce Bike Expo. Do zdobycia oprócz certyfikatu, którym warto się chwalić wśród mieszkańców i turystów, czyli certyfikatu Gminy Przyjaznej Rowerzystom, w tym roku dzięki partnerowi akcji - firmie Atrini Designe - bardzo gustowne i wpasowujące się w krajobraz Waszej gminy - stojaki rowerowe.

Oprócz tego gminy będą miały możliwość zaprezentowania się na stoisku Rowerem przez Polskę podczas Kielce Bike Expo, a wyróżnione gminy zostaną zaprezentowane na specjalnej konferencji, na której będziemy nagradzać najlepszych. Oprócz tego wyróżnieni będą prezentowani w mediach i na stronach PTTK. To się nazywa wygranie promocji Waszych gmin wśród rowerowych i nie tylko) turystów! Tym bardziej że wśród nagród po raz kolejny znalazły się prezentacje panoramiczne nagrodzonych gmin, utworzone w formacie 3D, które prezentować będą atrakcje turystyczne.

Zachęcamy do udziału! Konkurencji większych, bogatszych, a tym samym mających większe możliwości gmin się nie bójcie. Z myślą właśnie o takich zależnościach utworzyliśmy kategorie ze względu na wielkość i charakter Waszych gmin. Dla przykładu wielka Warszawa nie będzie konkurowała w żaden sposób choćby np. z Suwałkami, gdyż znajdą się w osobnych kategoriach. To sprawia że każdy w swoich ma szansę. Im lepiej przygotujecie swoje zgłoszenie tym większe szanse na promocję i otrzymanie tytułu Gminy Przyjaznej Rowerzystom…tym bardziej że owe przygotowane zgłoszenie sami będziecie mogli wykorzystać do promocji własnej gminy i ukazania jak bardzo jest rowerowa w innych kampaniach.

Idea stworzenia konkursu dla gmin powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym - Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy.

Jeśli uważacie że Waszej gminy nie powinno zabraknąć w tym konkursie swoje zgłoszenia możecie przesyłać do 15 sierpnia. Jak to zrobić oraz więcej szczegółowych informacji znajdziecie w regulaminie oraz na naszej stronie www.narowerze.pttk.pl w zakładce Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2015.

Do tej pory wśród laureatów konkursu znalazły się takie gminy jak m.in.: Śmigiel, Piotrków Trybunalski, Malbork, Sulęcin, Kołobrzeg, Kościan czy Kruszwica.

Ton oraz prestiż konkursu nadaje jury, w skład, którego co roku wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oraz PTTK - organizatora konkursu.

Co raz częściej konkurs polecają i zachęcają do udziału między sobą same gminy. To pokazuje jak bardzo zadowolone są z udziału w naszym konkursie. Bo sam konkurs to również okazja do nawiązania nowych znajomości i podjęcia współpracy. Jest przyczynkiem do wymiany doświadczeń między samymi gminami o inwestycjach rowerowych a być może początkiem współpracy do wspólnych rowerowych inwestycji.

Czekamy na Wasze zgłoszenia.Organizator Konkursu PTTK

http://www.narowerze.pttk.pl/

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski