„Muzyka polska na Żuławach” to II Edycja Festiwalu, którego ideą przewodnią jest autopromocja gotyckich kościołów korespondujących z muzyką polską. Organizatorem Festiwalu jest Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaangażowała wybitnych solistów do współpracy: sopranistkę Iwonę Sobotkę oraz barytona Szymona Komasę.

Elbląska Orkiestra Kameralna wraz z wybitnymi solistami wystąpi w sześciu miejscowościach:

- 17 lipca Pasłęk Kościół p. w. św. Bartłomieja

- 18 lipca w Ornecie Kościół p. w. św. Jana Chrzciciela

- 19 lipca Elbląg Katedra p. w. św. Mikołaja

- 20 lipca Nowy Staw Galeria Żuławska- dawny kościół ewangelicki

- 21 lipca Stare Pole Kościół p. w. św. Barbary

- 22 lipca Jantar Kościół p. w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła).

Wszystkie koncerty odbędą się o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Podczas wszystkich festiwalowych koncertów artyści zaprezentują publiczności dzieła znakomitych, polskich kompozytorów, między innymi: Etiudę C-dur; Preludium e-moll Fryderyka Chopina, Duet z opery Halka Stanisława Moniuszki, Serenada; Pamiętam ciche, jasne, złote dnie Mieczysława Karłowicza, Taniec z baletu Harnasie; Kalinowe dwory Karola Szymanowskiego czy Sonety miłosne Tadeusza Bairda.

Organizatorem jest Elbląska Orkiestra Kameralna- www.eok.elblag.eu Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Piotr Żuchowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Projekt Festiwal ,,Muzyka polska na Żuławach” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wydarzenia artystyczne, priorytet: Muzyka.

Elbląska Orkiestra Kameralna