25 maja rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe”, który Powiat Elbląski realizuje wraz z niemieckim Powiatem Steinburg. Projekt uzyskał wsparcie przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.Ogólna wartość projektu wynosi 34050,00 euro, w tym uzyskane dofinansowanie stanowi 85%tj. 28942,00 euro. Celem projektu jest wzmocnienie operacyjne samorządów poprzez wymianę doświadczeń podczas wspólnie zorganizowanych spotkań i warsztatów na terenie Polski i Niemiec. Służyć one mają poznaniu zakresu zadań własnych samorządu, sposobu i metod ich realizacji przez jednostki organizacyjne obu powiatów. Zgodnie z założeniami projektu, w dniach 4 i 5 czerwca na terenie powiatu elbląskiego odbyły się warsztaty czterech grup tematycznych - oświaty, turystyki i promocji, bezpieczeństwa publicznego oraz pomocy społecznej i zdrowia. Ze strony polskiej w warsztatach uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, Wicestarosta Elbląski Maciej Romanowski, Sekretarz Powiatu Jacek Augustynowicz, Radni z rzeczowo właściwych Komisji, pracownicy Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz dyrektorzy i pracownicyjednostek organizacyjnych powiatu. Z powiatu Steinburg w warsztatach udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Hans Friedrich Tiemann, Wicestarosta Susanne Clorius, pracownicy administracji samorządowej z równorzędnych komisji i jednostek organizacyjnych. Łącznie w warsztatach wzięło udział 60 osób. Kolejne warsztaty odbędą się we wrześniu w powiecie Steinburg.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!Zdjęcie numer 2 w artykule: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!Zdjęcie numer 3 w artykule: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe! Zdjęcie numer 4 w artykule: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Powielajmy to co dobre, naprawiajmy to co złe!