preloader
Przejdź do treści.

Menu

W ramach "Dni Hotelarza" w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się III Szkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Hotelarskich o tytuł "HOTELARZ ROKU 2015". To już trzecia edycja konkursu, w której uczestniczą uczniowie technikum hotelarskiego. W tym roku dodatkową atrakcją był konkurs o tytuł "HOTELARZ ROKU JUNIOR 2015".

Do tego tytułu pretendowali uczniowie klasy pierwszej technikum hotelarskiego. Do konkursu stanęło siedmioro uczniów: Julia Bigus, Emil Makuła, Patrycja Wójcik z klasy I, Aleksandra Krupień, Kinga Lewko, Pamela Tyburska z klasy II oraz Sylwia Smotrycka ubiegłoroczna laureatka) z klasy III technikum hotelarskiego. Dodatkowo przygotowaniem atrakcji barmańskich zajmowały się: Patrycja Jaworska z klasy II i Natalia Siemionowska i Ola Zylbert z klasy I. Honorowymi gośćmi byli uczniowie z gimnazjum w Wilczętach wraz z opiekunami.

W tym roku uczniowie musieli okazać się znajomością wiedzy hotelarskiej z zakresu obsługi gości w recepcji hotelowej, dokonać prezentacji własnej osoby, jako wzorowego hotelarza i zaprezentować hotelarski savoir vivre. Sprawdzianem umiejętności miał być konkurs na wykwintny poczęstunek, który miał przekonać komisję, że posiadają także umiejętności kulinarne. Dodatkowo oceniana była znajomość wybranego języka obcego i wiedzy z marketingu w hotelarstwie.

W pierwszym dniu Konkursu przeprowadzono sprawdzian wiedzy hotelarskiej oparty na testach egzaminacyjnych przygotowujących do egzaminu zawodowego. Uczniowie klasy pierwszej mieli do rozwiązania 50 zadań, a uczniowie klas II-III 150 zadań testowych. Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej okazała się Pamela Tyburska II TH, uzyskując 148pkt. na 150 możliwych. Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej wśród juniorów została Patrycja Wójcik z klasy I TH.

Prawdziwe atrakcje miały miejsce w drugim dniu Konkursu, kiedy trzeba było wykazać się umiejętnościami potrzebnymi do pracy w hotelu. Pierwsza bardzo ciekawa konkurencja to pokaz umiejętności kulinarnych. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie wykonać i zaprezentować swoje propozycje wykwintnego poczęstunku, deseru lub koktajlu. W tej konkurencji rywalizacja była naprawdę duża, a Komisja miała prawdziwy dylemat, komu przyznać tytuły. Tytuł Mistrza Umiejętności Kulinarnych przyznano Pameli Tyburskiej za deser lodowy „wakacje”, a wśród juniorów laureatką została Julia Bigus za „sałatkę letnią” i koktajl „truskawki z nutką pomarańczy”.

Druga konkurencja to prezentacja własnej osoby, jako przyszłego wzorowego hotelarza. W tej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się przed komisją umiejętnościami komunikacji interpersonalnej, właściwym doborem ubioru oraz umiejętnościami argumentowania do tytułu "Hotelarz Roku 2015". Tu prawdziwymi mistrzami okazały się Kinga Lewko z klasy II TH i Patrycja Wójcik. Mistrzem hotelarskiego savoir vivre’ został Emil Makuła z klasy I TH.

Po podliczeniu wyników w poszczególnych konkurencjach okazało się, że tytuł „HOTELARZA ROKU 2015” przyznano Pameli Tyburskiej z klasy II TH. Tytuł „HOTELARZA ROKU JUNIORA 2015” przypadł Patrycji Wójcik z klasy I TH. Honorowy tytuł „BARMAN ROKU 2015” przyznano Patrycji Jaworskiej z klasy II TH.

W imieniu wszystkich hotelarzy z Zespołu Szkół w Pasłęku zapraszam młodzież z III klas gimnazjów na spotkanie osób chętnych do zostania hotelarzem. Wspólna integracja i poczęstunek odbędzie się 19.06.2015 r. od godziny 1000 do 1300. Zapraszamy.

B. Szymański

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Hotelarz roku 2015
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Hotelarz roku 2015
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Hotelarz roku 2015

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski