29 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się Spotkanie Pokoleń W Ramach Dni Rodziny 2015 pod ogólnopolskim hasłem: Rodzina Drogowskazem Życia.

Głównym celem przedsięwzięcia była integracja środowiska lokalnego wokół działań na rzecz prawidłowo funkcjonującej rodziny chroniącej przed podejmowaniem zachowań ryzykownych przez dzieci i młodzież oraz budowanie przestrzeni wolnej od używek. Zasadnicze zadanie DNI RODZINY to wyposażenie przedstawicieli społeczności lokalnej w wiedzę służącą ugruntowaniu wartości opartych o zdrowy styl życia oraz uświadomienie wagi wszystkich ról pełnionych w rodzinie, poprawie relacji między pokoleniami, zacieśnienie więzi rodzinnych jako podstawy do stanowienia celów życiowych chroniących przed uzależnieniem i niepowodzeniem życiowym.
Program merytoryczny przedstawiał się następująco:

- wykład Pani dr Ireny Sorokosz – Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu pod tytułem: „Konflikt pokoleń – mit czy rzeczywistość”,

- prezentacja tematu: „Rodzina drogowskazem życia” Pani mgr Marceliny Tatarynowicz z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pasłęku,

- wystąpienie Pani mgr Agnieszki Pocełujko – kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku na temat: „Wspieranie rodzin w sytuacjach kryzysu -Praca Zespołów Interdyscyplinarnych”.

Wszystkie wystąpienia z poważnym przekazem naukowym pełne były wskazówek, jak żyć i poprawnie układać relacje z najbliższymi. Prezentacje zainteresowały zarówno zaproszonych gości, słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak i młodzież.

Spotkanie pokoleń zwieńczyły występy artystyczne Chóru Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci z Przedszkola Nr 1 oraz z Przedszkola Nr 2 w Pasłęku. Po wspólnym, wielopokoleniowym wykonaniu piosenki wszyscy spotkali się przy kawie i herbacie w ogrodach szkoły, by na zdjęciach uwiecznić dobrą atmosferę panującą na spotkaniu. 29 maja ZSEi T gościł 189 osób.

Dziękujemy wszystkim współtworzącym program osobom oraz podmiotom.

Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Burmistrza Pasłęka Pana dr Wiesława Śniecikowskiego, w ramach realizacji zadań z zakresu profilaktyki uzależnień, a także dzięki sponsorom Państwu Bieńkowskim - właścicielom cukierni, Panu Krzysztofowi Semmerlingowi kierownikowi PKS Pasłęk.

Dziękujemy.

Dni Rodziny 2015 przygotowała młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców.

Joanna Strzelecka

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dni Rodziny 2015