W związku z organizowanymi w tym roku XVII Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny, które przebiegają pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia”, zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z przygotowanymi inicjatywami na terenie powiatu elbląskiego i aktywnego uczestnictwa. Dni Rodziny będą trwały do 12 czerwca 2015 roku.

XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny to cykl imprez, które będą miały miejsce między innymi:

- na terenie Świetlicy Środowiskowej w Młynarach w dniach 28-29 maja 2015 roku, gdzie odbędzie się Impreza z okazji Dnia Matki i Dziecka, na której zaplanowano wspólny czas z udziałem dzieci i rodziców przy ognisku. Ponadto najmłodsi będą mieli możliwość udziału w licznych konkursach oraz zawodach sportowych.

- w Marwicy 1, gm. Rychliki teren Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy) dnia 30 maja 2015 roku w godz. 10.00 – 16.30 odbędzie się festyn rodzinny dla wychowanków pieczy zastępczej ich rodziców biologicznych oraz rodziców zastępczych pod hasłem „UCZTA DLA RODZIN”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu wspólnie z Centrum Administracyjnym do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Stowarzyszeniem Zastępczego Rodzicielstwa o. Elbląg oraz Stowarzyszeniem „Daj Nadzieję” serdecznie zaprasza do udziału w festynie. Na ten wspólnie spędzony czas zostało zaplanowanych mnóstwo atrakcji, między innymi: gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchany zamek, szereg konkurencji sprawnościowych z nagrodami dla dzieci i dorosłych, ściana wspinaczkowa, mini – park linowy, przejażdżki konne, spotkanie z kulturą łowiecką, konkurencje rodzinne z nagrodami m.in. rzut podkową, skoki w workach, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkanie z kulturą wczesnego średniowiecza i wiele innych atrakcji!!!

- w Pasłęku przy Placu Tysiąclecia dnia 30 maja 2015 roku o gdzie 15.00 rozpocznie się FESTYN RODZINNY, na którym będą organizowane różnorodne konkursy z nagrodami, konkurencje sportowe, konkursy związane z tematyką reprezentowanych spektakli i programów artystycznych. Dodatkowo dużą atrakcją dla najmłodszych i nie tylko będzie pokaz sprzętu służb policyjnych i straży pożarnej.

- na terenie Szkoły w Błudowie dnia 31 maja 2015 roku odbędzie się wspaniały FESTYN RODZINNY PARAFIADA 2015 - impreza plenerowa, sportowo- kulturalna, z udziałem dzieci i rodziców oraz zaproszonych gości.

- w Ośrodku Kultury w Młynarach w dniu 01 czerwca 2015 roku organizowany z okazji Dnia Dziecka jest FESTYN, na którym zaplanowane zostały zawody sportowe, występy artystyczno-akrobatyczne z udziałem zaproszonych artystów, zostaną również rozstawione stragany z regionalnymi przysmakami, jak również będzie możliwość podziwiania i zakupienia rękodzieł pobliskich artystów.

- Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary wraz z Zespołem Szkół w Młynarach w dniu 06 czerwca 2015 roku organizuje ponadlokalną imprezę plenerową, na której odbędą się między innymi: zawody sportowe, występy artystyczne, rozstawione zostaną stoiska tematyczne oraz regionalne stragany.

Na zakończenie tegorocznych XVII Dni Rodziny 12 czerwca 2015 roku serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w DNIU PRZECIW PRZEMOCY, organizowanym na terenie Miasta Młynar. W tym dniu odbędzie się marsz ulicami miasta dzieci, młodzieży, mieszkańców w oznakowanych strojach w kolorze czerwonym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w proponowanych w tym roku inicjatywach, które organizowane są w całym regionie. Ich celem jest umacnianie więzi rodzinnych i podkreślanie roli najbliższych w życiu człowieka.