29.04.2015r. w Szkole Podstawowej w Godkowie odbyły się finały powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. W finałach powiatowych udział wzięło 7 szkół podstawowych, 7 szkół gimnazjalnych i 2 szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu elbląskiego.

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowała w czterech konkurencjach:

- rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego,

- jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

- jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód,

- zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wśród szkół podstawowych najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa w Godkowie w składzie: Magdalena Łuciw, Paweł Dąbrowski, Urszula Byk, Nikodem Trochimiuk

- II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku w składzie: Alicja Budkiewicz, Gabriela Kozłowska, Jakub Kozakiewicz, Paweł Sacewicz

- III miejsce: Szkoła Podstawowa w Rogajnach w składzie: Anna Lender, Michał Bereżański, Maciej Cichorek, Justyna Tomaszewska).

Wśród szkół gimnazjalnych najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku w składzie: Dominika Małejko, Krystian Łabiszewski, Kamila Niziołek

- II miejsce: Gimnazjum w Dobrym w składzie: Przemysław Warecha,Paweł Wlizło,Arkadiusz Kurenda

- III miejsce: Gimnazjum w Młynarach w składzie: Wojciech Chabros, Adam Leonowicz, Konrad Mościcki).

Wśród uczestników ze szkół podstawowych największą wiedzą w zakresie przepisów ruchu drogowego wykazał się Nikodem Trochimiuk ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, natomiast wśród szkół gimnazjalnych najwięcej punktów z testu zdobyła: Natalia Danilewicz z Gimnazjum w Tolkmicku.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała w sześciu konkurencjach:

- test z przepisów ruchu drogowego,

- sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

- sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta”,

- jazda sprawnościowa motorowerem.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, w składzie: Karol Rzymski, Sebastian Hałuza, Kacper Wróbel, zwyciężył nad drużyną Zespołu Szkół w Pasłęku.

Najwięcej punktów z testu z przepisów ruchu drogowego zdobył Karol Rzymski.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat elbląski w finałach wojewódzkich.

Najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Pogoda dopisała, dzieci i młodzież bawiła się świetnie, szczególnie na pokazie policyjnego psa tropiącego oraz psa do poszukiwań ludzi zaginionych .

Składamy serdeczne podziękowania Andrzejowi Bondarukowi, wójtowi gminy Godkowo za ufundowanie pysznej grochówki oraz upominków dla uczestników, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Godkowie Zdzisławowi Białobrzeskiemu za gościnność oraz miłe przyjęcie wszystkich uczestników.

Dziękujemy również współorganizatorom: pracownikom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Godkowa, słuchaczom Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, opiekunom grup uczestniczących w turnieju.

Szczególne podziękowania składamy wójtom i burmistrzom gmin Młynary, Elbląg , Pasłęk oraz przedsiębiorcom z terenu powiatu elbląskiego za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy najlepszych uczestników uhonorować nagrodami.

Paulina Mańkowska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Turniej Motoryzacyjny oraz Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Godkowo 2015
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Turniej Motoryzacyjny oraz Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Godkowo 2015
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Turniej Motoryzacyjny oraz Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Godkowo 2015