Już po raz ósmy Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku sięga po najwyższe tytuły. Reprezentant szkoły zajął II miejsce w eliminacjach okręgowych, kwalifikując się do finału krajowego.

17 kwietnia 2015r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się eliminacje okręgowe XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach brało udział 146 uczniów z 41 szkół ponadgimnazjalnych woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

ZSEiT reprezentowało troje uczniów technikum biorących udział w trzech blokach tematycznych: blok produkcja roślinna – Maciej Baliński ucz. klasy II, blok produkcja zwierzęca- Jakub Zwierski ucz. kl. III i blok żywienie człowieka i gospodarstwo domowe- ucz. kl. III Monika Tyburska.

Reprezentant ZSEiT – Jakub Zwierski zajął II miejsce w bloku produkcja roślinna, kwalifikując się tym samym na eliminacje centralne, które odbędą się 29-30 maja 2015r.

Słowa uznania należą się dwojgu pozostałym uczestnikom, którzy również osiągnęli dobre wyniki. Do olimpiady uczniowie byli przygotowywani przez Mariannę Sztwiertnię.

Małgorzata Gawrysiuk

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: „Nic dwa razy się nie zdarza…”, ale nie w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: „Nic dwa razy się nie zdarza…”, ale nie w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: „Nic dwa razy się nie zdarza…”, ale nie w ZSEiT w Pasłęku