12 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się I Turniej Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i piłce nożnej chłopców. Zawody towarzyszyły uroczystości otwarcia kompleksu sportowego wraz z nowo powstałą bieżnią z nawierzchnią poliuretanową, skocznią do skoku w dal i rzutnią do pchnięcia kulą.
W rozgrywkach wzięło udział 5 gimnazjów z Rychlik, Dobrego, Młynar, oraz Gimnazjum nr 1 i nr 2 z Pasłęka. Dodatkowe drużyny stworzyli uczniowie klas pierwszych ZSEiT. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 100 osób. W rozgrywkach piłki siatkowej triumfowały zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, pokonując w finale koleżanki z Gimnazjum nr 2, trzecie miejsce natomiast przypadło drużynie ZSEiT, które w bardzo emocjonującym pojedynku pokonały siatkarki z Młynar.
Zawody piłki nożnej wygrali chłopcy z Rychlik, którzy pokonali w finale wynikiem 2:0 reprezentację Gimnazjum nr 1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2, wygrywając z ZSEiT w rzutach karnych 3:1.
Dla zwycięzców gimnazjady Starosta Elbląski ufundował atrakcyjne nagrody.

źródło: ZSEiT w Pasłęku zapraszamy do galerii- fotografie Ryszard Barszcz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu:  Turniej Szkół Gimnazjalnych w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu:  Turniej Szkół Gimnazjalnych w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu:  Turniej Szkół Gimnazjalnych w ZSEiT w Pasłęku