Pięcioro uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zakwalifikowało się do następnego etapu XV edycji ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”.

Organizatorem konkursu są Wyższe Szkoły Bankowe. Dzięki etapom szkolnym konkurs „Pokaż nam język” zagościł w setkach szkół ponadgimnazjalnych i stał się największym konkursem językowym w Polsce pod względem liczby uczestników. Wubiegłym roku akces do konkursu zgłosiły 583 szkoły a do testów podeszło prawie 17 tysięcy uczniów!

Konkurs od początku jest nie tylko okazją do rywalizacji pomiędzy uczniami, ale przede wszystkim, to coroczne święto języków obcych. Imprezy towarzyszące konkursowi, lekkie w swojej formie i najczęściej z dużą dozą humoru, podkreślają radosny, świąteczny nastrój. Niemniej, potyczki finałowe są zawsze na wysokim poziomie iwyłaniają prawdziwych mistrzów w swoich kategoriach. Przysłuchiwanie się debatom finałowym to zawsze duża przyjemność połączona z podziwem dla umiejętności językowych uczniów oraz dla ich wiedzy, elokwencji i bystrości umysłu.

W tym roku konkurs przebiega pod hasłem: Jakzbudować własną markę? A więc m.in.: Jak przekuć mocne strony swojego charakteru na przyszły sukces zawodowy? Co się plecie w Internecie, czyli w jaki sposób - za pomocą social mediów - kreować własną markę? Jak wyglądasz, czy co masz w środku? Co buduje twoją wartość wśród rówieśników?

Trzymamy kciuki za naszych uczniów podczas następnego etapu, który odbędzie się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku już 9 kwietnia.

Krystyna Brinkiewicz
Dyrektor Liceum Plastycznego