25 marca 2015 r. odbyła się XII edycja „Dnia Przedsiębiorczości”. Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

„Dzień Przedsiębiorczości” to program przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie przez kilka godzin towarzyszą pracownikom wybranej przez siebie firmy wwykonywaniu codziennej pracy. W tym czasie poznają specyfikę danego zawodu bądź stanowiska. Dowiadują się, jaki jest zakres obowiązków na danym stanowisku, jaka odpowiedzialność spoczywa na pracowniku i jakie predyspozycje oraz umiejętności są niezbędne do wykonywania danego zawodu. Uczniowie uświadamiają sobie również, jaki jest związek między wykształceniem, a przyszłą karierą zawodową. Pracownik zapoznaje uczniów z działalnością firmy, powierza im wykonanie prostych zadań iodpowiada na zadawane pytania.

W tym roku w programie wzięło udział 33 uczniów ZSEiT w Pasłęku z klas: technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, technik akrobiznesu i liceum ogolnokształcącego o nachyleniu pedagogicznym.

Kilkugodzinne praktyki odbywały się w następujących firmach:

Agroserwis sp z o.o. w Nowej Wsi,

Wipasz S.A. Wytwórnia Pasz w Krośnie,

Geting Bank Oddział w Pasłęku,

Bank BPH Oddział w Pasłęku

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Pasłęku

Bardzo dziękuję za przyjęcie naszych uczniów na praktyki i poświęcenie im swojego czasu.

Szkolny koordynator Monika Kucińska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Ogólnopolski program „Dnia Przedsiębiorczości”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Ogólnopolski program „Dnia Przedsiębiorczości”
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Ogólnopolski program „Dnia Przedsiębiorczości”