„Było ciekawie i miło, szkoła jest fajna, podoba mi się tu” - to komentarze gimnazjalistów, którzy w dniach 19-20 marca 2015r. podczas Dni Otwartych odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Pozytywne opinie o szkole, o panującej w niej przyjaznej dla ucznia atmosferze i przede wszystkim o wymiernych korzyściach płynących z kształcenia zawodowego wyrazili również goście uczestniczący w imprezie: starosta Maciej Romanowski i dyrektorzy gimnazjów Dariusz Ponichtera, Ewa Malinowska i Jadwiga Bogdaniuk. Dobrych, zgodnych z zainteresowaniami uczniów wyborów życzyły młodzieży przedstawicielki PPP w Pasłęku: dyr. Teresa Brewka i pedagog Anna Hinz.

Podczas Dni Otwartych z ofertą kształcenia w ZSEiT zapoznało się ponad 400 uczniów z gimnazjów, z Pasłęka, Rychlik, Małdyt, Młynar, Dobrego, Stankowa, Wilcząt i Morąga. W roku szkolnym 2015/2016 ZSEiT proponuje naukę w trzyletnich liceach ogólnokształcących o nachyleniu pedagogicznym i o nachyleniu obronnym, w czteroletnich technikach kształcących w zawodzie: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu i na nowym kierunku technik przetwórstwa mleczarskiego oraz w trzyletnich szkołach zawodowych kształcących w zawodzie: mechanik pojazdów samochodowych, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz.

Dzięki prezentacjom przygotowanym przez nauczycieli i uczniów gimnazjaliści mogli bliżej poznać zawody, do wykonywania których będą przygotowywani podczas nauki w szkole. Pośród wielu atrakcji niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy walki wręcz i musztry wykonane przez uczniów klas mundurowych. Niemały entuzjazm wśród gimnazjalistów wzbudzał również popis serwisu synchronicznego kelnerów wykonany przez uczniów technikum czy pokazy umiejętności budowlanych i diagnostyki samochodowej przygotowane przez klasy zawodowe. Interesujące uczniów informacje dotyczące możliwości zatrudnienia po uzyskaniu tytułu technika przetwórstwa mleczarskiego przekazali młodzieży gimnazjalnej przedstawiciele zakładów mleczarskich.

Nauczycieli i uczniów podczas Dni Otwartych wsparli przybyli na zaproszenie dyrektora szkoły Mariana Matuszczaka żołnierze z 9BBKPanc. z Braniewa, przedstawiciele zakładów pracy: SERY ICC Pasłęk, Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Oddział w Młynarach i SPOMLEK Oddział Lidzbark Warmiński.

Pobyt gimnazjalistów podczas Dni Otwartych tradycyjnie zakończyło krótkie przedstawienie wykonane przez uczniów, którzy w humorystyczny sposób, trochę w krzywym zwierciadle scharakteryzowali przeciętnego ucznia ZSEiT.

Dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniu Dni Otwartych - nauczycielom, żołnierzom 9BBKPanc i przedstawicielom zakładów pracy za zaangażowanie w promocję szkoły, uczniom za pomysłowość i poczucie humoru sprawiające, że impreza przebiegła w przyjaznej atmosferze.

Gimnazjalistom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji : http://www.zseit.paslek.edu.pl/pl/gallery/30/

Małgorzata Gawrysiuk

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku