preloader
Przejdź do treści.

Menu

„Było ciekawie i miło, szkoła jest fajna, podoba mi się tu” - to komentarze gimnazjalistów, którzy w dniach 19-20 marca 2015r. podczas Dni Otwartych odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Pozytywne opinie o szkole, o panującej w niej przyjaznej dla ucznia atmosferze i przede wszystkim o wymiernych korzyściach płynących z kształcenia zawodowego wyrazili również goście uczestniczący w imprezie: starosta Maciej Romanowski i dyrektorzy gimnazjów Dariusz Ponichtera, Ewa Malinowska i Jadwiga Bogdaniuk. Dobrych, zgodnych z zainteresowaniami uczniów wyborów życzyły młodzieży przedstawicielki PPP w Pasłęku: dyr. Teresa Brewka i pedagog Anna Hinz.

Podczas Dni Otwartych z ofertą kształcenia w ZSEiT zapoznało się ponad 400 uczniów z gimnazjów, z Pasłęka, Rychlik, Małdyt, Młynar, Dobrego, Stankowa, Wilcząt i Morąga. W roku szkolnym 2015/2016 ZSEiT proponuje naukę w trzyletnich liceach ogólnokształcących o nachyleniu pedagogicznym i o nachyleniu obronnym, w czteroletnich technikach kształcących w zawodzie: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu i na nowym kierunku technik przetwórstwa mleczarskiego oraz w trzyletnich szkołach zawodowych kształcących w zawodzie: mechanik pojazdów samochodowych, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz.

Dzięki prezentacjom przygotowanym przez nauczycieli i uczniów gimnazjaliści mogli bliżej poznać zawody, do wykonywania których będą przygotowywani podczas nauki w szkole. Pośród wielu atrakcji niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy walki wręcz i musztry wykonane przez uczniów klas mundurowych. Niemały entuzjazm wśród gimnazjalistów wzbudzał również popis serwisu synchronicznego kelnerów wykonany przez uczniów technikum czy pokazy umiejętności budowlanych i diagnostyki samochodowej przygotowane przez klasy zawodowe. Interesujące uczniów informacje dotyczące możliwości zatrudnienia po uzyskaniu tytułu technika przetwórstwa mleczarskiego przekazali młodzieży gimnazjalnej przedstawiciele zakładów mleczarskich.

Nauczycieli i uczniów podczas Dni Otwartych wsparli przybyli na zaproszenie dyrektora szkoły Mariana Matuszczaka żołnierze z 9BBKPanc. z Braniewa, przedstawiciele zakładów pracy: SERY ICC Pasłęk, Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Oddział w Młynarach i SPOMLEK Oddział Lidzbark Warmiński.

Pobyt gimnazjalistów podczas Dni Otwartych tradycyjnie zakończyło krótkie przedstawienie wykonane przez uczniów, którzy w humorystyczny sposób, trochę w krzywym zwierciadle scharakteryzowali przeciętnego ucznia ZSEiT.

Dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniu Dni Otwartych - nauczycielom, żołnierzom 9BBKPanc i przedstawicielom zakładów pracy za zaangażowanie w promocję szkoły, uczniom za pomysłowość i poczucie humoru sprawiające, że impreza przebiegła w przyjaznej atmosferze.

Gimnazjalistom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji : http://www.zseit.paslek.edu.pl/pl/gallery/30/

Małgorzata Gawrysiuk

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Było ciekawie i miło..., czyli Dni Otwarte w ZSEiT w Pasłęku

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski