W dniu 12 marca 2015 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus” we Władysławowie zaprosili Tomasza Rybińskiego - nauczyciela z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, na spotkanie organizowane w ramach cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi.

Tematem przewodnim spotkania był miasto Elbląg i jego historia. Uczestnicy usłyszeli wiele ciekawych opowieści związanych z naszym miastem, obejrzeli zdjęcia, które przybliżyły im dawny Elbląg, jego interesującą historię i legendy. Po wykładzie rozwinęła się ciekawa dyskusja. Podopieczni przygotowali dla pana Tomka kilka pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

W ramach podziękowania za przekazane informacje, uczestnicy wręczyli własnoręcznie wykonany upominek.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i było okazją do pogłębienia wiedzy na temat najbliższego środowiska, w którym żyjemy.

Katarzyna Wiśniewska

k-k ŚDS

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Spotkanie z ciekawymi ludźmi – lekcja historii w Przezmarku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Spotkanie z ciekawymi ludźmi – lekcja historii w Przezmarku