W dniu 10 marca 2015 r. młodzież licealna z ZSEiT i ZS w Pasłęku, która uczestniczyła w zajęciach terapii pedagogicznej dla dyslektyków w ramach projektu „Moje kompetencje trampoliną w przyszłość zawodową” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Pasłęku wraz z terapeutami pedagogicznymi i opiekunami uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w telewizji publicznej oraz Sejmie.

W TVP młodzież poznała tajniki montażu i przygotowywania programów telewizyjnych. Uczestniczyliśmy w nagrywaniu programu „Jaka to melodia”, poznaliśmy „od kuchni” studio programu emitowanego na żywo „Świat się kręci”. Pani oprowadzająca nas po „zakamarkach” telewizji podkreślała, że bardzo przydatne są obecnie wszelkie nowinki techniczne np. promptery) wspomagające pracę prezenterów i prowadzących programy, ale najważniejsze są jednak przygotowanie i osobowość człowieka. Podkreślała rangę kompetencji, szczególnie w zakresie mowy, wartości czytania i ćwiczeń dykcji, które są niezbędne nie tylko dla pracowników telewizji. Aspekt ten jest ważny w procesie terapii zaburzeń dyslektycznych.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Spacer po sejmie pozwolił na zapoznanie się z krótką historią sejmu oraz aktualną pracą władzy ustawodawczej naszego kraju.

Piękna, wiosenna pogoda umożliwiła również późniejszy spacer po warszawskiej starówce. Wyjazd był ciekawym podsumowaniem półtorarocznej pracy młodzieży w projekcie.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wycieczka edukacyjna licealistów do Warszawy
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wycieczka edukacyjna licealistów do Warszawy
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wycieczka edukacyjna licealistów do Warszawy
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Wycieczka edukacyjna licealistów do Warszawy